Policjanci z wydziału kryminalnego z warszawskiej Woli zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Interpol za pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa.

Warszawska policja poinformowała o sprawie w piątek. Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli, którzy na co dzień zajmują się między innymi poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, wpadli na trop 28-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego tzw. “czerwoną notą” Interpolu.

Jak czytamy, mężczyzna chciał opuścić teren Polski. “Intensywne czynności operacyjne prowadzone przez kryminalnych pozwoliły na szybkie wytypowanie miejsca jego pobytu. 28-latek został zatrzymany rano w poniedziałek w hotelowym pokoju i trafił do wolskiej komendy” – wskazano w komunikacie.

Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie wykonano czynności z jego udziałem i kolejno do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Tego samego dnia 28-latek został osadzony w areszcie śledczym, w którym będzie oczekiwał na dalsze decyzje w sprawie ekstradycji.

Przeczytaj: Ukrainiec ścigany za rozboje zatrzymany we Wrocławiu. Czeka go ekstradycja

Ukrainiec jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w USA, gdzie za te przestępstwa grozi kara do 30 lat więzienia.

“Czerwona nota” oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Zobacz także: Poszukiwany czerwoną notą Interpolu Ukrainiec wpadł na lotnisku w Modlinie

wola.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply