Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Modlinie podczas interwencji w rejonie Portu Lotniczego zatrzymali 34- letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol.

Policja poinformowała o sprawie w poniedziałek. Jak czytamy, w ubiegłym tygodniu modlińscy policjanci pełnili służbę na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec obywatela Ukrainy. “W trakcie legitymowania okazało się, że 34- latek jest poszukiwany od sierpnia 2023 r. czerwoną notą przez Interpol. Zgodnie z rejestracją mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany” – podaje policja.

W komunikacie nie podano, za jakie przestępstwo był poszukiwany obywatel Ukrainy. Nie wskazano też, przez wymiar sprawiedliwości jakiego kraju.

Czerwona nota oznacza, że dana osoba jest niebezpieczna i należy ją niezwłocznie zatrzymać. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie. Następnie zgodnie z dyspozycją funkcjonariusze doprowadzili go do podległej Prokuratury, celem wykonania dalszych czynności.

Przypomnijmy, że w grudniu śląska policja zatrzymała 56-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu za handel ludźmi.

Z kolei pod koniec listopada br. na katowickim lotnisku zatrzymano Ukraińca poszukiwanego czerwoną notą Interpolu za napaść.

W październiku podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Dodatkowo w jego bagażu podręcznym mundurowi znaleźli jedną sztukę amunicji, na którą nie miał pozwolenia. W związku z ENA sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu cudzoziemca.

nowydwor.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply