Poseł Sławomir Mentzen oświadczył, że Konfederacja opowie się prawdopodobnie przeciwko ustawie “Stop LGBT”. “Nie zgadam się z obiema stronami tego sporu” – stwierdził.

W rozmowie z RMF FM Sławomir Mentzen nazwał miniony piątek “dniem głupich ustaw” w Sejmie. Tego dnia referowany był m.in. obywatelski projekt “Stop LGBT”. Celem inicjatywy jest nowelizacja Prawa o zgromadzeniach, by “wyeliminować homopropagandę z przestrzeni publicznej”. W ramach tego, inicjatorzy postulują, by zakazać organizowania w Polsce tzw. parad równości i publicznych demonstracji środowisk LGBT i zwolenników ideologii gender.

“To są projekty obywatelskie, więc prawdopodobnie co do zasady pozwolimy w pierwszym głosowaniu, żeby trafiły do komisji, żeby nie były od razu odrzucone, natomiast wątpię, żebyśmy finalnie poparli te projekty” – oświadczył Mentzen.

Przeczytaj: Sejm: Hołownia przerwał prezentację projektu “Stop LGBT”

Pytany, jak sam zamierza głosować, jeśli ustawa byłaby głosowana wskazał, że nie zgadza się z obiema stronami tego sporu.

“Jestem zwolennikiem wolności słowa oraz wolności zgromadzeń, nie zgadam się z obiema stronami tego sporu. W Polsce mamy w praktyce taki problem, że są zakazywane demonstracje, ale raczej patriotyczne – na przykład Marsz Niepodległości ma olbrzymie problemy, żeby co roku przejść przez Warszawę” – powiedział. “Sądzę, że nie poprzemy tej ustawy, gdyby ona była w ogóle głosowana. Sądzę, że nie będzie” – dodał.

Głosowanie w sprawie projektu “Stop LGBT” odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Czytaj: Konfederacja chce skończyć z “podatkiem od gejów”

Zobacz także: Bodnar przeprosił ruch LGBT za krzywdę “ze strony Państwa Polskiego”

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply