„Jestem w Tuchowie w Sadzie Rejonowym. Właśnie zostałem uniewinniony od wszelkich zarzutów za zrobienie zdjęcia” – poinformował w poniedziałek na Twitterze Bart Staszewski, aktywista LGBT, który zasłynął między innymi propagowaniem na skalę międzynarodową fałszywych informacji, sugerujących, że w Polsce istnieją tzw. strefy wolne od LGBT. Przypomnijmy, że fotografował się na tle tablic, imitujących urzędowe znaki, które sam wykonał.

Sąd uwzględnił moje wyjaśnienia i stwierdził ze moja akcja jest nieszkodliwa w zakresie ruchu drogowego. To kolejne totalne zwycięstwo 2:0 – napisał. Bartosz Staszewski, aktywista LGBT, został pozwany przez trzy gminy za swoją akcję, która polegała między innymi na propagowaniu na skalę międzynarodową fałszywych informacji, sugerujących, że w Polsce istnieją tzw. strefy wolne od LGBT. Decyzją Sądu Rejonowego w Tuchowie został w całości uniewinniony. Aktywistę czekają jednak kolejne rozprawy.

W grudniu ubiegłego roku rzeszowski sąd odrzucił wniosek gminy Niebylec, która chciała bronić swojego dobrego imienia w obliczu manipulacji lewicowego aktywisty. Uznał, że władze gminy same są sobie winne, bo „po fakcie” wstydzą się podjęcia „nieprzemyślanej decyzji”.

Przypomnijmy, że w 2019 roku radni około 50 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce przyjęli niewiążące prawnie deklaracje sprzeciwu wobec ideologii „LGBT”. Z kolei 39 samorządów przyjęło Samorządową Kartę Praw Rodzin,  3 zaś uchwałę „w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach”.

Czytaj także: Gmina Zakrzówek pozywa Barta Staszewskiego za akcję z tabliczkami „strefa wolna od LGBT”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

26 listopada 2019 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, pod patronatem eurogrupy Zjednoczona Lewica Europejska, przeprowadzona została konferencja prasowa, w czasie której lewicowy aktywista Kamil Maczuga zaprezentował mapę zatytułowaną „Atlas nienawiści”. Oznaczono na niej wszystkie te polskie samorządy, niezależnie od rodzaju uchwał, jakie podjęły. Stworzono dla nich zbiorcze, fałszywe określenie „stref wolnych od LGBT”.

Wówczas ruszyła szeroka akcja propagandowa skierowana przeciw Polsce. Kilka tygodniu później do kampanii dołączył Parlament Europejski, uchwalając 18 grudnia rezolucję przeciwko Polsce, w której zostało użyte kłamliwe określenie „stref wolnych od LGBT”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W kampanię włączył się m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który składał na wspomniane samorządy skargi do sądów administracyjnych.

Zobacz także: Polskie miasta stracą unijne pieniądze z tzw. strefy wolne od ideologii LGBT

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz