Zawieszenie tabliczki „Strefa wolna od LGBT” na znaku drogowym przy wjeździe do Istebnej zostanie zgłoszone policji – zapowiedziała wójt gminy Istebna Łucja Michałek. Poinformowała, że o pomoc w sprawie poprosi Instytut Ordo Iuris.

Poinformujemy policję o zawieszeniu tabliczki. Z pewnością poprosimy Ordo Iuris o pomoc. Zresztą współpracujemy już w ostatnim czasie – przekazała wójt.

CZYTAJ TAKŻE: Zatrzymania po kontrmanifestacji do protestu LGBT w Sosnowcu

Sprawa związana jest z działaniami prowokatora ze środowiska LGBT Barta Staszewskiego, organizatora akcji umieszczania na znakach drogowych informujących o wjeździe na teren gminy tabliczek z napisem „Strefa wolna od LGBT”.

Sprawa ma związek z działaniami aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, organizatora akcji umieszczania na znakach drogowych informujących o wjeździe na teren gminy, które przyjęły uchwały w sprawie powstrzymania ideologii LGBT, tabliczek z napisem „Strefa wolna od LGBT”.

W środę Staszewski opublikował zdjęcie, na którym widać tabliczkę przy wjeździe do Istebnej.

W sobotę rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik przekazał, że na znaku informującym o wjeździe do Istebnej tabliczki już nie ma. Poinformował także, że dotychczas w sprawie nie wpłynęło żadne zawiadomienie.

CZYTAJ TAKŻE: Ziobro zapowiada wsparcie dla gmin ukaranych przez KE za uchwały przeciw ideologii LGBT

Pomoc prawną z tytułu naruszenia dóbr osobistych samorządowi Istebnej zaoferował Instytut Ordo Iuris.

Dyrektor centrum interwencji procesowej Instytutu Bartosz Lewandowski poinformował na Twitterze, że prawnicy przygotowują już „zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Barta Staszewskiego wykroczenia z art. 85 par. 1 Kodeksu Wykroczeń”.

Przywołany przepis stanowi: „kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

We wrześniu ubiegłego roku rada gminy Istebna przyjęła uchwałę w sprawie powstrzymania ideologii LGBT. Została ona zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak informowaliśmy, sąd w drugiej połowie sierpnia stwierdził nieważność uchwały. Według sądu uchwała dyskryminuje osoby o innej niż heteroseksualna orientacji i tożsamości seksualnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Prowokacja brytyjskich dziennikarzy. Umieścili przy wjeździe do Świdnika tabliczkę „strefa wolna od LGBT”

Wyrok ten jest jednak nieprawomocny. Samorząd może złożyć skargę kasacyjną do NSA. Wójt Istebnej Łucja Michałek poinformowała jednak w sobotę, że rada na ostatniej sesji zadecydowała, aby jej nie składać.

„Wiem, że mieszkańcy chcą wyrazić sprzeciw wobec tego stanowiska i będą zbierane podpisy. Jak to się rozwinie, trudno mi powiedzieć” – powiedziała wójt.

Kresy.pl / Fakty Interia / ordoiuris.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz