Zatrzymania po kontrmanifestacji do protestu LGBT w Sosnowcu

Trzydziestoletni mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez policję w Sosnowcu na kontrmanifestacji do protestu LGBT, który odbył się na Placu Stulecia w centrum miasta – poinformował portal Silesia 24. Dzień później zostały mu postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych.

Jak poinformował portal Silesia 24, na kontrmanifestacji do pikiety aktywistów LGBT został zatrzymany około trzydziestoletni mężczyzna. Pikieta odbyła się na Placu Stulecia znajdującym się w centrum miasta. We wtorek mężczyzna został oskarżony o kierowanie gróźb karalnych.

Zobacz też: Manifestacja „Stop agresji LGBT”. Bosak: Sprzeciw wobec rewolucji kulturowej to nasz obowiązek

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a dzisiaj usłyszał zarzut gróźb karalnych. Został doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje o ewentualnych środkach zapobiegawczych” – przekazał mediom mł. asp. Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, policjanci analizują zapisy monitoringu i zapowiadają, że liczba podejrzanych może się zwiększyć. „Osoby, które popełniły czyny zabronione, zostaną wezwane do komendy”.

Na demonstracji środowisk LGBT była obecna posłanka Lewicy Monika Rosa. „To jest demonstracja wsparcia społeczności LGBT w związku z aresztowanie Margot, całą nagonką Telewizji Publicznej i rządzących na społeczność LGBT” – przekazywała na nagraniu w swoich mediach społecznościowych. „To jest załamujące, chce mi się płakać, że taka wielka nienawiść dzisiaj jest w Polsce” – dodawała po chwili.

„Dzisiejszy dzień pokazał, że nasze miasto nie jest miastem przyjaznym dla zawodowych manifestantów i lewackich aktywistów. Grupka około 20 działaczy ( w znacznej większości przyjezdnych – te same twarze widzieliśmy tydzień temu w Katowicach) spotkała się ze spontaniczną kontrą ze strony głównie kibiców ZS oraz zwykłych mieszkańców Sosnowca” – skomentowała sprawę lokalna struktura Młodzieży Wszechpolskiej.

Zobacz też: Ziobro zapowiada wsparcie dla gmin ukaranych przez KE za uchwały wymierzone w ideologię LGBT

Kresy.pl/Silesia24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz