Przywództwo Hamasu poinformowało Rosję, że organizacja będzie gotowa uczestniczyć w spotkaniu głównych partii i ruchów palestyńskich, kiedy będzie ono organizowane w Moskwie – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla gazety Trud, przekazała w piątek agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w piątek agencja prasowa Tass, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w wywiadzie dla gazety Trud przekonywał, że przedstawiciele Hamasu poinformowali stronę rosyjską o swojej gotowości do wzięcia udziału w spotkaniu głównych sił politycznych Palestyny, które ma być zorganizowane w Moskwie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Minister spraw zagranicznych zaznaczył, że najważniejszym warunkiem wznowienia bezpośrednich negocjacji palestyńsko-izraelskich jest przywrócenie jedności Palestyny ​​na płaszczyźnie politycznej Organizacji Wyzwolenia Palestyny. „W związku z tym z zadowoleniem przyjęliśmy podjęte w odpowiednim czasie kroki podjęte przez Fatah i Hamas na drodze do przezwyciężenia długoterminowego rozłamu, które zostały ogłoszone 2 lipca podczas wspólnej konferencji prasowej upoważnionych przedstawicieli Fatahu i Hamasu w formacie wideo” – przypomniał.

„Ze swojej strony będziemy kontynuować współpracę z Palestyńczykami w celu utrwalenia i rozwinięcia wyłaniającej się, obiecującej tendencji. Planujemy odbywać regularne spotkania przedstawicieli głównych partii i ruchów palestyńskich w Moskwie, gdy tylko stan sanitarno-epidemiologiczny się poprawi. Na początku lipca tego roku prezydent Rosji Władimir Putin odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Palestyny ​​Mahmudem Abbasem, który pozytywnie zareagował na naszą propozycję” – powiedział Ławrow. „Kierownictwo Hamasu poinformowało nas również o swojej gotowości do wzięcia udziału w takim wydarzeniu” – dodał minister.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do pewnego zbliżenia między palestyńskimi grupami politycznymi doszło po ogłoszeniu normalizacji stosunków między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Rzecznik prasowy prezydenta Palestyny, Nabil Abu Rdeneh przekazał w czwartek, że porozumienie oznacza „zdradę”. Zanaczył też, że Palestyńczycy żądają wycofania umowy.

Również Hamas potępił porozumienie, mówiąc, że nie służy ono sprawie palestyńskiej i ignoruje prawa narodu palestyńskiego. Organizacja nazwała porozumienie pokojowe między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi „zdradliwym ciosem w plecy narodu palestyńskiego”.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz