Cena ropy na londyńskiej giełdzie sięgnęła wartości najwyższej do stycznia zeszłego roku podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Według informacji rosyjskiej agencji cena kwietniowego futuresu na baryłkę ropy Brent sięgnęła w środę wartości 67,12 dolarów. To wartość najwyższa od 8 stycznia 2020 r. Cena wzrosła o 2,68 proc. Natomiast wartość kwietniowego futuresu na baryłkę ropy WTI zwiększyła się w środę o 2,27 proc. do ceny 63,07 dol.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wzrost cen giełdach, szczególnie nowojorskiej może być skutkiem oświadczenia Departamentu Energii USA, który poinformował, że wydobycie ropy naftowej spadło w ubiegłym tygodniu do najniższego poziomu do sierpnia zeszłego roku to jest średnio do 9,7 mln baryłek na dobę. Tydzień wcześniej było to  średnio 10,8 mln baryłek na dobę.

Jednocześnie gorsze od oczekiwań okazały się dane o rezerwach handlowych: wzrost wskaźnika za tydzień sprawozdawczy wyniósł 1,3 mln baryłek, czyli 0,3 proc., do 463 mln baryłek. Analitycy spodziewali się spadku zapasów o 5,4 miliona baryłek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ceny ropy odbudowały się prawie rok po krachu jej cen na giełdach. 20 kwietnia po raz pierwszy w historii baryłka ropy WTI osiągnęła wartość ujemną.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz