Siły Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej zatrzymał kolejny tankowiec w Zatoce Perskiej. Irańczycy poinformowali, że zatrzymali przemytników.

Tankowiec został zatrzymany przez Irańczyków 31 lipca o godz. 21.30 czasu miejscowego. Jak informuje rosyjska telewizja Dożdż powołując się na irańską telewizję Al-Alam zatrzymany tankowiec przewoził 700 tys. litów ropy naftowej. Według Irańczyków ropa została pozyskana w ramach nielegalnego obrotu. Zatrzymany statek przepompował ją już na morzu z innego tankowca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według portalu Interia, cytującego irańską agencję Fars, statek przemytników został zatrzymany w pobliżu wyspy Farsi w północnej części Zatoki Perskiej. Przemytniczy tankowiec zostało już odholowany przez Irańczyków do portu w Buszerze, siedmiu członków załogi różnej narodowości zatrzymanych, a przemycana ropa przejęta przez państwo. Irańczycy nie skonkretyzowali na razie do kogo należał zatrzymany w środę tankowiec i obywatele jakich państw stanowili jego załogę.

Irańczycy zatrzymali już raz w Zatoce Perskiej tankowiec, który przewoził ropę naftową w ramach nielegalnego obrotu tym surowcem. 14 lipca wykryto przemyt realizowany przez tankowiec Riah, którego właścicielem jest firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

tvrain.ru/interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz