W sobotę grupa aktywistów LGBT usiłowała przeprowadzić w Petersburgu w manifestację. Kilkanaście osób zostało zatrzymanych, kilka hospitalizowanych.

Ponieważ władze nie wydały zgody na przeprowadzenie manifestacji homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów, zwolennicy ich ruchu postanowili stanąć na Placu Pałacowym w pewnej odległości od siebie, trzymając w rękach plansze z hasłami poparcia dla LGBT. Według gazety „Kommiersant” w akcji, która rozpoczęła się wieczorem, wzięło udziału około 50 osób, choć portal Life.ru pisze o kilkunastu. Szybko interweniowali funkcjonariusze policji i Gwardii Rosyjskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Funkcjonariusze szybko zatrzymali zwolenników ruchu LGBT. Byli oni obezwładniani i przenoszeni do radiowozów. Łącznie zatrzymano 15 osób. Z powodu odniesionych obrażeń trzy z nich zostały hospitalizowane, jak podała „Nowaja Gazieta”.

Ostatni raz sympatycy ruchu LGBT próbowali przeprowadzić w Petersburgu manifestację 17 maja bieżącego roku. Także wówczas pięciu obywateli usiłujących przeprowadzić „tęczowy flashmob” zostało zatrzymanych przez policjantów.

Zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem promowanie homoseksualizmu jest niedozwolone wszędzie tam, gdzie z przekazem takim mogą się zetknąć osoby nieletnie.

Czytaj także: Na kolejnym proteście w Moskwie zatrzymano kilkaset osób [+VIDEO]

kommersant.ru/novayagazeta.ru/grani.ru/ovdinfo.org/life.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz