Rosyjskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia opublikowało raport, w którym podało liczbę leczonych z narkomanii w poszczególnych regionach kraju.

Według zawartych w raporcie wyliczeń, przytoczonych w niedzielę przez agencję informacyjna RIA Nowosti, najwięcej osób, które skierowano na leczenie z narkomanii jest w dalekowschodnim Żydowskim Obwodzie Autonomicznym. Na 100 tys. mieszkańców regionu przypada tam 65,4 takich osób. Na drugim miejscu pod względem tego wskaźnika znalazł się inny dalekowschodni region Rosji, Kraj Nadmorski. Liczba leczonych narkomanów na 100 tys. mieszkańców wyniosła tam 35,5 tys.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Trzecie miejsce pod względem tego wskaźnika zajęło miasto wydzielone na prawach obwodu znajdujące się na Krymie, Sewastopol, zgodnie z prawem międzynarodowym przynależący do Ukrainy. Odnotowano tam 25,4 leczonych narkomanów na 100 tys. mieszkańców. Proporcjonalnie najmniej osób leczących się z narkomanii było w obwodzie astrachańskim, Kałmucji i Czeczenii.

W całej Rosji z narkomanii leczyło się w zeszłym roku 14,7 tys. osób. Znacznie więcej, bo ponad 250 tys. ludzi zwracało się do placówek medycznych w tej sprawie. 83 proc. z nich stanowili mężczyźni.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Znacznie więcej jest w Rosji osób, które regularnie zażywają narkotyki. Jest ich 459 tys. Według wcześniejszych danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ich liczba zmalała o 7,5 proc., a liczba niepełnoletnich zażywających narkotyki o 24 proc.

Czytaj także: W rosyjskim regionie brakuje wody pitnej

ria.ru/iz.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Czeslaw :

    Było by interesujące gdyby podano ile osób narodowosci żydowskiej zamieszkuje ten Żydowski Obwód Autonomiczny. Bo za starych czasów, jeszcze ukochanego Związku Radzieckiego, to opowiadano w formie żartu, że po utworzeniu tego Obwodu przez Stalina i przesiedleniu tam Żydów, po kilku latach zostało w tym Obwodzie tylko dwóch Żydów tj. gubernator i jego zastępca.