Białoruska państwowa firma telekomunikacyjna RUP Beltelecom zakończyła testy sieci 5G i jest gotowa do jej wdrożenia w kraju – poinformowała w czwartek agencja prasowa Biełta.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Biełta, białoruska państwowa firma telekomunikacyjna RUP Beltelecom zakończyła testy sieci 5G i jest gotowa do jej wdrożenia w kraju. Dyrektor generalny Beltelecom Yuri Petruchenya wygłosił oświadczenie podczas prezentacji technologii 5G w chińsko-białoruskim parku przemysłowym Great Stone.

Chińsko-białoruski park przemysłowy Great Stone był jednym z dwóch miejsc, w których testowano krajową technologię 5G. Druga lokalizacja testowa znajduje się w dystrykcie kopylskim w obwodzie mińskim. Technologia ma na celu rozwiązanie problemu nierówności cyfrowych między obszarami miejskimi a wsią. To właśnie w tej dzielnicy Beltelecom przetestował pierwszą sieć 5G działającą w zakresie częstotliwości 700 MHz. Obie lokalizacje testowe opierają się na witrynach komórkowych Huawei.

Zobacz też: Litwa usuwa instalacje Huawei ze swojej sieci

Zobacz też:

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Dyrektor generalny Beltelecom powiedział: „Kompleksowość tego rozwiązania sprawia, że ​​ten projekt pilotażowy jest wyjątkowy. Obszar testowy w chińsko-białoruskim parku przemysłowym Great Stone demonstruje możliwości 5G w środowisku miejskim, w strefie przemysłowej, podczas gdy obszar testowy w dystrykcie Kopyl robi to samo na obszarach wiejskich”.

Szef Beltelecom oczekuje, że nowa technologia pomoże rozwinąć internet rzeczy, transport bezzałogowy, koncepcję inteligentnego miasta, a także zainteresuje ogół społeczeństwa, który będzie aktywnie korzystał z możliwości 5G.

Zobacz też: Wielka Brytania: Przyspieszono zakaz instalowania sprzętu Huawei

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Beltelecom ma być gotowy do oferowania inteligentnych usług bezpieczeństwa opartych na technologii 5G. Dzięki zintegrowanemu systemowi CCTV i specjalnemu oprogramowaniu użytkownik może rozpoznawać twarze i kontrolować dostęp do obiektu. Przetestowano również zdolność technologii 5G do sterowania robotami.

Technologia 5G jest już wykorzystywana w chińsko-białoruskim parku przemysłowym Great Stone do testowania bezzałogowych rozwiązań transportowych i inteligentnego skrzyżowania. System rozpoznaje pieszych i steruje sygnalizacją świetlną dzięki modułowi analizy wideo i kamerze.

Zobacz też: Szwedzki sąd odrzucił apelację Huawei przeciwko wykluczeniu z krajowej sieci 5G

Kresy.pl/Biełta

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz