Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak przekazał, że projekt ustawy o likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest gotowy i dziś rozpocznie się jego procedowanie. Przed wakacjami ustawa ma zostać uchwalona. Głos w sprawie zabrał Mariusz Kamiński – były szef CBA.

“Ustawa jest gotowa, dzisiaj uruchamiamy całą procedurę” – powiedział Siemoniak w piątek rano w TVN24. Po tym jak projekt przejdzie rzetelnie procedurę wewnątrz rządu, trafi m.in. do konsultacji międzyresortowych, a następnie do Sejmu.

“Spodziewam się, że przed wakacjami projekt zostanie uchwalony” – powiedział Siemoniak.

Głos w sprawie zabrał Mariusz Kamiński. Były szef CBA zapowiedział, że “jest pewien, że prezydent do tego nie dopuści”. “Przetrwajcie w strukturach państwa ten ponury czas. Nadejdzie dzień odpłaty…” – zaapelował do funkcjonariuszy.

Jak informowaliśmy na początku marca br., minister Siemoniak mówił, że “nikt nie założył rąk i czeka na likwidację”, ponieważ CBA cały czas działa z pełnym zaangażowaniem i efektami. Natomiast jego zdaniem, po lepszym zorganizowaniu walka z korupcją będzie skuteczniejsza.

Minister wyraził także opinię, że wizerunek CBA “nie jest dobry”, co sprawia, że determinacja koalicji do likwidacji służby jest bardzo duża. “Ja wiem, że w tej służbie są uczciwe osoby, ale nie może być tak, że jedna ze służb w Polsce kojarzy się tylko z problemami, aferami, awanturami i dziwnymi działaniami” – stwierdził.

Po likwidacji CBA jej zasoby oraz kompetencje mają być przekazane do pozostałych służb, m.in. do pionu zwalczania przestępstw w CBŚP.

Kresy.pl / wnp.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply