Systemy rakietowe Polonez oraz systemy rakietowe Toczka zostały przez Białorusinów rozmieszczone na granicy z Polską – poinformowała agencja prasowa Biełta.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Biełta, systemy rakietowe Polonez oraz systemy rakietowe Toczka zostały przez Białorusinów rozmieszczone na granicy z Polską.

Wszystko to odbywa się w ramach kontroli gotowości bojowej Sił Zbrojnych Białorusi. Uczestniczące w ćwiczeniach wydzielone jednostki reprezentujące formacje zmechanizowane, siły specjalne, wojska rakietowe i artyleryjskie realizują zadania szkolenia bojowego w różnych częściach kraju.

Dowódca jednego z batalionów rakietowych opowiedział białoruskiej agencji prasowej o działaniach swojej jednostki. “W toku wydarzeń rozstrzygnięto wypędzenie i zajęcie stanowisk, organizację ich ochrony i obrony, a także stawiennictwo dywizji służby bojowej w wyznaczonych obiektach” – powiedział.

Przypomnijmy, rzecznik WOT mjr Witold Sura przekazał w poniedziałek portalowi TVP Info, że nadal trwają poszukiwania obiektu, który w piątek wleciał z Białorusi w polską przestrzeń powietrzną. W poniedziałek rano kolejne oddziały WOT udały się w rejon poszukiwań w województwie kujawsko-pomorskim.

“Dziś rano nasze oddziały wyjechały w rejon poszukiwań na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” – oświadczył. Jak wskazał, w poszukiwaniach bierze udział około 50 żołnierzy.

Jak pisaliśmy, podane w niedzielę informacje stacji RMF FM wskazują, że w północno-zachodniej Polsce, na prywatnej posesji pod Szczecinkiem, znaleziono fragmenty przypominającego balon obiektu, który przyleciał do Polski znad Białorusi. Jednak rzecznik WOT mjr Witold Sura zaprzeczył, że obiekt został znaleziony.

O “obiekcie” jaki pojawił się w przestrzeni powietrznej Polski poinformowało w sobotę MON. Z komunikatu wynika, że obiekt przyleciał znad Białorusi, ale zniknął z polskich radarów w okolicach Rypina w województwie kujawsko-pomorskim. “Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia nie podnoś, powiadom najbliższy posterunek Policji” – można przeczytać w ostrzeżeniu alarmowym wysłanym przez RCB. Resort obrony wysłał do akcji poszukiwawczej śmigłowiec, dron oraz grupy naziemne z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kresy.pl/Biełta

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply