Chińskie Xiaomi przez najbliższe 5 lat planuje inwestycję rzędu 50 mld juanów (ok. 7,2 mld dolarów) w rozwój nowych technologii, m.in. 5G, Internet Rzeczy (ang. Internet of Thing) oraz sztuczną inteligencję.

Decyzja ogłoszona została przez szefa firmy, Lei Juna, w liście opublikowanym w mediach społecznościowych. Musimy przekształcić naszą przewagę w sektorach AIoT i inteligentnego życia w totalne zwycięstwo – stwierdził Jun, skrótowo odnosząc się do dziedziny sztucznej inteligencji wykorzystywanej w tworzeniu Internetu Rzeczy.

W 2019 roku Xiaomi zapowiedziało już inwestycję 10 mld juanów w 5 lat w ramach strategii „Wszystko w AIoT”.

Chińska spółka rozpoczynała swoją działalność produkując tanie smartfony, obecnie zajmuje się wytwarzaniem np. inteligentnych telewizorów. Na rynku nowych technologii Xiaomi rywalizuje m.in. z również chińskim Huawei. To właśnie ta druga frima w minionym III kwartale rozliczeniowym zanotowała rekordowy 42% udział w chińskim rynku smartfonów. Ma ona także współtworzyć sieć 5G m.in. w Niemczech i na Węgrzech. Jak pisaliśmy prowadzenie technologii 5G może w ciągu 8 lat przynieść Polsce wzrost PKB o 63 mld zł.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz