Od przyszłego roku PZL Mielec będzie wytwarzać podzespoły do nowo produkowanych myśliwców F-16. Części będą przekazywane do linii montażowej Lockheed Martin w Greenville w Południowej Karolinie.

Amerykański koncern Lockheed Martin poinformował o swojej decyzji PAP w poniedziałek. Od 2022 r. zakłady z Mielca mają dostarczać tylną i środkową część kadłuba, konstrukcję kokpitu, boczny panel kokpitu, a także przednią komorę wyposażenia dla wszystkich wyprodukowanych myśliwców F-16.

“Dzięki już potwierdzonym zamówieniom z Bahrajnu, Bułgarii, Słowacji i dwóch innych międzynarodowych klientów globalne zainteresowanie na nowo wyprodukowane myśliwce i zmodernizowane F-16 pozostaje duże” – podał koncern.

Zobacz także: Ile sprawnych F-16 posiada Polska?

Zakłady PZL Mielec mają zatrudnić w związku z tym dodatkowe 60 osób.

“Podczas naszego ponad 20-letniego strategicznego partnerstwa z Polską zapewniliśmy transfer technologii, możliwości badawczo-rozwojowe, długoterminowe i zrównoważone miejsca pracy związane z zaawansowanymi technologiami, ale także wzrost ekonomiczny i możliwości eksportowe” – oświadczył Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zakłady w Mielcu produkują także śmigłowce S-70i Black Hawk oraz samoloty transportowe M28.

Zobacz także: Filipiny kupią kilkanaście dodatkowych śmigłowców Black Hawk z zakładów PZL Mielec

businessinsider.com.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply