Brytyjski premier Boris Johnson rozmawiał w piątek z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Podkreślił, że Finlandia i Szwecja będą wartościowym uzupełnieniem NATO.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekonywał prezydenta Turcji, że Finlandia i Szwecja będą wartościowym uzupełnieniem NATO - podaje agencja Reuters. Wezwał Erdogana do współpracy z odpowiednikami ze Szwecji i Finlandii w celu rozwiązania wszelkich obaw przed czerwcowym szczytem NATO w Madrycie. Zadeklarował, że Wielka Brytania jest gotowa udzielić wsparcia.

Premier Wielkiej Brytanii i turecki prezydent zgodzili się również podjąć działania w celu odblokowania szlaków dostaw dla ukraińskiego zboża w celu złagodzenia rosnących światowych cen żywności.

Rosja zakazała 963 Amerykanom wjazdu do kraju i będzie rozszerzała zakazy jako "odwet za wrogie działania USA" - przekazała w sobotę agencja prasowa Reuters. (więcej…)

Rosyjski koncern naftowy Rosnieft otrzymał od byłej szefowej austriackiej dyplomacji Karin Kneissl pismo, w którym rezygnuje z funkcji członka zarządu spółki - podała spółka w oświadczeniu. (więcej…)

22 mln ton żywności zostało zablokowanych w ukraińskich portach - poinformował w sobotę w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z premierem Portugalii Antonio Costą.

„Rosja zablokowała wszystkie morskie możliwości eksportu żywności – naszego zboża, jęczmienia, słonecznika. 22 miliony ton żywności jest zablokowane przez Federację Rosyjską” – powiedział.

Zełenski zaznaczył, że porty „odblokować można na różne sposoby. Jednym z nich jest wojsko. Dlatego z takimi prośbami o odpowiednią broń zwracamy się do partnerów, a Portugalia nie jest wyjątkiem”.

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Za mężczyznami podejrzanymi o spowodowanie śmierci w centrum Warszawy wysłano listy gończe. Wbrew początkowym pogłoskom są to obywatele Polski.

Policja poszukuje 27-letniego Łukasza Goławskiego oraz 23-letniego Sebastiana Włodarczyka. Są oni podejrzani, że w nocy z 7 na 8 maja brali udział w okolicach ulicy Nowy Świat w Warszawie w bójce z użyciem noża, na skutek której zmarł zaatakowany prawdopodobnie przez poszukiwanych mężczyzn. Zamordowany miał stanąć w obronie kobiety bądź kobiet zaczepianych przez morderców.

Policja określiła podejrzanych o mord dzięki materiałowi z monitoringu. W poniedziałek opublikowała ich personalia i wizerunki.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 77 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
10%