Protesty w Niemczech przeciwko obostrzeniom, interweniowała policja

W Niemczech protestujący sprzeciwiający się środkom rządu mającym na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa wyszli na ulice kilku miast – poinformowało w sobotę Deutsche Welle. Policja zatrzymała niektóre demonstracje powołując się na łamanie przepisów.

Jak poinformował w sobotę portal Deutsche Welle, na ulice kilku niemieckich miast wyszli protestujący sprzeciwiający się obostrzeniom nakładanym przez niemiecki rząd.

Kolejna runda demonstracji sceptyków koronawirusa odbyła się w Niemczech w sobotę, a policja interweniowała, aby zatrzymać marsze w Monachium i Hanowerze.

Zobacz też: „Zakończyć plandemię! Dość kłamstw!”. Protest przeciwników obostrzeń w Warszawie [+VIDEO]

W Monachium protesty zostały odwołane przez miasto po tym, jak wielu uczestników odmówiło noszenia masek na twarzy, co było warunkiem wstępnym wydarzenia. Policja stwierdziła, że ​​liczba protestujących była również znacznie wyższa niż 500, które zostały zatwierdzone szacując, że obecnych było około 3000 osób.

Protesty odbyły się później zgodnie z planem w mieście Theresienwiese, w którym odbywa się słynny na całym świecie Oktoberfest. Policja oszacowała, że ​​w wydarzeniu uczestniczyło 10 000 osób. Uczestnicy zostali ostrzeżeni, aby zachowywać określoną odległość od siebie i nosić maski.

Policja poinformowała później, że ​​zostaną podjęte kroki prawne przeciwko niektórym uczestnikom, którzy nie nosili masek. Zaznaczyli jednak, że protest był całkowicie pokojowy.

Zobacz też: Londyn: tysiące ludzi na proteście przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem [+FOTO]

Demonstracja w Monachium została początkowo zakazana przez administrację, ale następnie została zatwierdzona przez sąd wyższej instancji, pod warunkiem prawidłowego przestrzegania przepisów higienicznych.

Marsz w północnym Hanowerze, nazwany przez jego organizatorów „Marszem ku wolności” został również zatrzymany przez policję, gdy uczestnicy odmówili nałożenia masek na twarz.

Do tej pory w Niemczech zarażonych koronawirusem zostało 260 546 osób z czego 9 427 umarło, a 235 300 ozdrowiało.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę kanclerz Angela Merkel broniła środków podjętych przez jej rząd w celu powstrzymania pandemii, a także prawa ludzi do ich krytykowania.

„W naszym kraju każdy może otwarcie krytykować decyzje rządu” – powiedziała, dodając, że to sprawiło, że Niemcy stały się przedmiotem zazdrości wielu ludzi na całym świecie.

Zobacz też: Berlin: wielki protest przeciwko obostrzeniom dot. pandemii rozwiązany przez policję

Kresy.pl/DW.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jazmig
    jazmig :

    W Szwecji i na Białorusi nie ma obowiązku noszenia masek, a pandemia tam wygasa. Przymus masek nie ma merytorycznego uzasadnienia, to jest działanie psychologiczne, aby w ludziach utrzymywać lęk przed pandemią, co otwarcie powiedział Pinkas – główny inspektor sanitarny.