W Rosji odnotowano najniższy dobowy wskaźnik zakażeń koronawirusem od prawie trzech miesięcy, ale ciągle liczba ta jest wysoka.

Jak podała agencja informacyjna Interfax w środę odnotowano w Rosji dobowa liczbą zakażeń na poziomie  17 741 przypadków. Jak podkreśliła agencja to najniższy dobowy poziom zarażeń od końca października. W samej Moskwie wskaźnik ten wyniósł 27 stycznia już tylko 1837 przypadków co dla rosyjskiej stolicy jest liczbą najmniejszą od końca września.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W ciągu ostatniej doby odnotowano 594 zgonów nosicieli koronawirusa SARS CoV-2, natomiast 27 922 osób wypisano do domów co, jak podkreślił Interfax, o ponad 12 tys. przewyższyło liczbę nowych zakażonych.

Poza Moskwą podobną liczbę nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby w Petersburgu, który tradycyjnie już zajmuje drugie miejsce w tej statystyce – 1813. 928 przypadków odnotowano w obwodzie moskiewskim, 474 – w obwodzie niżnonowgordzkim, 384 – w obwodzie woroneskim, 379 – w obwodzie rostowskim, 368 – w obwodzie swierdłowskim, 321 – w Kraju Krasnojarskim.

W pozostałych regionach kraju odnotowano poniżej dwustu przypadków zakażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Od początku pandemii w Rosji zaraziło się 3,774 mln osób. Tym samym Rosja zajmuje pod tym względem czwarte miejsce na świecie po USA, Indiach i Brazylii. Zmarło w tym kraju 71 076 nosicieli koronawirusa co daje Rosje ósme miejsce na świecie.

Rosjanie wyprodukowali łącznie trzy szczepionki na koronawirusa z czego najszerzej stosowaną jest Sputnik V. Do masowych szczepień używa się tego preparatu od grudnia.

interfax.ru/worldometters.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz