W sondażu Kantaru obóz rządzący słabnie

W najnowszym sondażu Zjednoczona Prawica nadal zajmuje pierwsze miejsce, ale odnotowała stratę poparcia.

Według najnowszego sondażu pracowni Kantar Zjednoczoną Prawicę wybrało 31 proc. respondentów gotowych do oddania głosu na konkretną partię polityczną. Oznacza to słabnięcie obozu rządzącego, bo w poprzednim sondażu tej pracowni ZP wybrało 32 proc. respondentów. OD rządzących oddaliła się Koalicja Obywatelska. Wybrało ją 24 proc. pytanych, o 2 punkty procentowe mniej niż w październiku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Z dużą stratą na trzecim miejscu ponownie znalazła się partia Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 14 proc., czyli o 1 punkt procentowy mniej. Większy spadek – o 2 punkty procentowe, odnotowała Konfederacja, którą wybrało 7 proc. badanych. Natomiast na Lewicę zagłosowałoby 6 proc. i w tym przypadku poziom poparcia od poprzedniego sondażu nie zmienił się.

Do poziomu poparcia umożliwiającego wejście do sądu wróciło Polskie Stronnictwo Ludowe, które wybrało 6 proc. badanych. To wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego sondażu pracowni Kantar.

Na poselskie mandaty nie mogą natomiast liczyć działacze ruchu Kukiz ’15, który wybrało 2 proc. respondentów (w poprzednim sondażu brak wskazań). Niedawny koalicjant Prawa i Sprawiedliwości – partia Porozumienie otrzymała 1 proc. wskazań (bez zmian).

Czytaj także: Dlaczego Konfederacja milczy o masowej imigracji do Polski?

msn.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz