Ze względu na niewielką większość w Sejmie, w PiS miał powstać scenariusz zakładający przejęcie części posłów wybranych z list Ruchu Kukiz‘15, a także PSL.

Z informacji do jakich miał dotrzeć „Fakt” wynika, że PiS nie jest do końca zadowolone z tego, większość sejmową gwarantuje im zaledwie 5 posłowe. Kierownictwo partii obawia się, że w jakiejś sytuacji kogoś z 235 posłów może zabraknąć. Dlatego Jarosław Kaczyński ma rzekomo zastanawiać się nad tym, jak pozyskać dodatkowych posłów.

„Fakt” przekonuje, że w PiS powstaje już scenariusz zakładający przejęcie części posłów wybranych z list Ruchu Kukiz‘15, a także PSL. Gazeta twierdzi, że tych pierwszych poza wspólną listą niewiele łączy. Z kolei posłowie PSL mogliby liczyć na transfer w zamian za wpływy w agencjach rolnych.

Fakt.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jacek_poz :

  Jest tylko kwestią czasu przejście do PiS -u kilku posłów z innych ugrupowań. W partii Kukiza, PSL-u, a także w PO jest wielu konserwatystów o poglądach zbieżnych z linią PiS (prawicowe, narodowe poglądy, kierowanie się naukami Kościoła). Poza tym politycy to politycy, liczą się przede wszystkim osobiste korzyści, a należenie do partii będącej przy władzy jest na pewno bardziej korzystne niż bycie w opozycji. W zasadzie myślę że tylko z Nowoczesnej raczej nikt nie przejdzie do PiS (bo to partia budowana w opozycji do PO i PIS, taka nowa, młodsza wersja PO (większość zwolenników tej partii to zawiedzeni wyborcy PO)).

 2. Avatar
  mis_uszatek :

  Brak szans. Ludzie od Kukiz nie są politykami, nie mają zaplecza i ludzie głosowali na Kukiza a nie na nich. Nikt rozsądny, po tym co spotkało Palikociarnie, nie będzie na tyle głupi. PiS nie umieści ich na lisatch za 4 lata bo nic to pisowi nie da. PSL to klika ściśle trzymająca sie siebie nawzajem i twarde jądro. Przejście do PiS nic im nie daje. Jeśli już to PiS może szukac w PO, tam jest masa posłów, którzy nie mają gdzie umieścić swoich ludzi ( krórzy często mają na nich haki) https://www.youtube.com/watch?v=yPyEF6ehBtk

 3. Avatar
  mop :

  POLSKOJĘZYCZNY PISMAKU ! NIE ZAJMUJ SIĘ TYMI PIERDOŁAMI BO ONE GÓWNO ZNACZĄ.
  A CO TAKI TEMAT ZAPOCZATKOWANY PONŻEJ ZA BARDZO TOBIE ŚMIERDZI ?! POCZYTAJ I TYM SIĘ ZAJMIJ…
  Raport GUS: W Polsce żyje 6,2 mln osób poniżej granicy ubóstwa !!!
  EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO!!!
  To wg GUS jest dopiero ubóstwo — jak szukasz z głodu chleba w śmietniku!!!
  — To jest czerwona nomenklaturo post-bolszewicka skrajna nędza i żebractwo!!!
  W opublikowanym na portalu ,,INTERIA” — Raportu GUS nazwanego dumnie ekonomicznym, — który skandalicznie nie tylko nie wytrzymuje przyjętych w cywilizowanym świecie zastosowanych metod i instrumentów badawczych, (których możemy się tylko domyślać, ponieważ nie zostały nawet nazwane, jak i źródła, w oparciu jakie zostały przeprowadzone), — ale także obraża rozum przeciętnie rozwiniętego dorosłego człowieka,
  — … po przebrnięciu przez eufemizmy typu — choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie…
  — i dodatkowym rozcieńczeniu prostego słowa „bieda” w mętnej wodzie polsko-języcznego ustawodawcy pojęciami w rodzaju: ubóstwo skrajne, ubóstwo relatywne, ustawowa granica ubóstwa, — jak wprowadzą ustawę„W IIIRP biedy nie ma”, — to każdy, kto będzie mówił, że bieda jest — jak przestępca, będzie ścigany ustawowo…!!!
  — wreszcie możemy wyłowić z tego bełkotu, — że ponad 6 mln Polaków żyje poniżej!!! granicy ubóstwa!!!
  Czyli jest poddane eksterminacji!!! — To jest dokładnie to, co w ogólnoludzkim cywilizowanym języku rzeczywiście oznacza termin „poniżej granicy ubóstwa”.
  Czyli, że ponad 6 mln ludności Polskiej wegetuje egzystując w wyniszczających warunkach doprowadzających ich do śmierci na skutek niedożywienia, chorób, braku środków na leczenie i urągających godności ludzkiej warunkach lokalowych i higienicznych!
  TO JEST PONOWNY AUSCHWITZ DLA POLAKÓW! TO JEST HOLOKAUST POLAKÓW!