Wszyscy musimy przestawić się na tryb przygotowywania do wojny, bo jak powiedział słusznie Donald Tusk, żyjemy w czasach przedwojennych – uważa Piotr Zgorzelski (PSL), wicemarszałek Sejmu.

W poniedziałek podczas rozmowy na antenie TVP Info wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL, Trzecia Droga) powiedział, że nadszedł czas, by „przestawić się na tryb przygotowania do wojny”. Powołał się przy tym na jedną z wypowiedzi premiera Donalda Tuska.

„Wszyscy musimy przestawić się na tryb przygotowywania do wojny, bo jak powiedział w jednym z wywiadów Donald Tusk słusznie, że żyjemy w czasach przedwojennych” – powiedział Zgorzelski.

Zdaniem wicemarszałka Zachód nie dostrzegł rosnącego zagrożenia ze strony Rosji i teraz musi nadrabiać czas.

„Zachód, do którego my także należymy, zakochał się w pokoju i nie dostrzegł tego, że za wschodnią granicą niedźwiedź się budzi” – dodał polityk.

W marcu br. premier Donald Tusk opublikował odnoszący się do wojny wpis. „Epoka powojenna już minęła. Żyjemy w nowych czasach: w epoce przedwojennej. Dlatego NATO i solidarność między Europą i Ameryką są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – oświadczył szef rządu na platformie X.

Czytaj także: Bild: USA i Niemcy zagroziły Ukrainie wstrzymaniem dostaw broni w przypadku atakowania celów w Rosji

300polityka.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply