Piłkarze Leicester City Hamza Choudhury i Wesley Fofana wyrazili solidarność z Palestyńczykami po sobotnim finale Pucharu Anglii. Angielski pomocnik Choudhury i francuski obrońca Fofana trzymali palestyńską flagę.

Piłkarze Leicester City w czasie sobotniego spotkania finałowego pokonali Chelsea 1:0. Po meczu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które przedstawiają zawodników klubu trzymających palestyńską flagę, w ramach solidarności z Palestyńczykami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wpis w mediach społecznościowych od pomocnika Arsenalu, Mohameda Elneny’ego, również wyrażał solidarność z  Palestyńczykami. Spotkał się też z reakcjami i komentarzami ze strony izraelskich fanów, krytykujących wyrażenie poparcia dla Palestyńczyków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Media społecznościowe ograniczają informacje o sytuacji Palestyńczyków

Przypomnijmy, że liczba ofiar wzrosła po ostrzelaniu przez Izrael kilku domów przy ulicy Al-Wehda w dzielnicy Al-Rimal w centrum Gazy. Niedziela jest dotąd najkrwawszym dniem konfliktu trwającego od 10 maja.

Ogółem liczba ofiar izraelskiego ostrzału Strefy Gazy wzrosła do 190, w tym 5 dzieci. 1230 osób odniosło rany.  W samą niedzielę w wyniku zniszczenia trzech budynków mieszkalnych śmierć poniosły 42 osoby, w tym ósemka dzieci. Według Czerwonego Krzyża intensywność walk jest bezprecedensowa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, obwiniając Hamas za rozpoczęcie działań wojennych przez ostrzeliwanie Izraela rakietami, powiedział w sobotę, że Izrael będzie kontynuował uderzenia w Gazie tak długo, jak będzie to konieczne i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej.

Jak informowaliśmy na naszym portalu w sobotę po południu siły izraelskie zbombardowały i zniszczyły 12-piętrowy wieżowiec al-Dżala w Gazie. Mieściły się w nim m.in. biura agencji Associated Press oraz stacji al-Dżazira, a także innych mediów.

timesofisrael.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz