Biuro medialne władz w Strefie Gazy skrytykowało w poniedziałek platformy mediów społecznościowych za „cenzurowanie treści palestyńskich” podczas obecnej eskalacji w regionie. Wspomniano konkretnie o Twitterze i Instagramie.

Jak poinformował portal Middle East Monitor, w poniedziałek biuro medialne władz w Strefie Gazy skrytykowało platformy mediów społecznościowych za „cenzurowanie treści palestyńskich” podczas obecnej eskalacji w regionie. Wspomniano konkretnie o Twitterze i Instagramie.

Palestyńczycy uważają, że platformy te są odpowiedzialne za usuwanie palestyńskich treści i blokowanie dziesiątek kont pro-palestyńskich ze względu na relację z wydarzeń w meczecie Al-Aksa.

Biuro podkreśliło, że te środki są dowodem na współpracę tych platform mediów społecznościowych z władzami izraelskimi i ich podwójne standardy. Odwracają spojrzenie opinii publicznej od naruszeń izraelskiej okupacji, jednocześnie ograniczając treści pro-palestyńskie pod pretekstem, że naruszają one standardy publikacyjne.

Palestyńczycy twierdzą, że takie środki podejmowane przez te główne platformy stanowią „naruszenie wolności opinii i wypowiedzi”. Władze Gazie wezwału wspomniane platformy do zaprzestania ich „anty-palestyńskiego stanowiska” i reaktywacji wszystkich zablokowanych kont.

Zobacz też: Gaza: Izrael zbombardował wieżowiec, w którym mieściły się biura AP i Al-Dżaziry [+VIDEO]

Instagram i Twitter obwiniły błędy techniczne za usuwanie postów wspominających o możliwej eksmisji Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy, ale organizacje zajmujące się prawami w mediach społecznościowych obawiają się, że działają „dyskryminujące” algorytmy i chcą większej przejrzystości.

Instagram ogłosił w oświadczeniu, że automatyczna aktualizacja w zeszłym tygodniu spowodowała, że ​​treści ponownie udostępniane przez wielu użytkowników wydawały się skasowane.

„Bardzo nam przykro, że to się stało. Szczególnie dla tych w Kolumbii, Wschodniej Jerozolimie i społeczności tubylczych, którzy czuli, że było to celowe tłumienie ich głosów i ich historii – to w ogóle nie było naszym zamiarem ”- przekazał Instagram.

Zobacz też: Niemcy zakazują Facebookowi wykorzystywania danych klientów aplikacji WhatsApp, firma odwoła się od decyzji

Kresy.pl/MiddleEastMonitor/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply