Trump zdecydował – USA będą zwalczać antysemityzm w Europie

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę regulującą, w jaki sposób Stany Zjednoczone mają zwalczać antysemityzm w Europie.

Rezolucja nr 672 określana mianem “Combating European Anti-Semitism Act of 2017” została złożona w Kongresie jeszcze w 2017 roku. W grudniu 2018 roku zatwierdził ją Senat a 14. stycznia br. podpisał Donald Trump. – wynika ze strony internetowej Kongresu USA.

W opisie aktu napisano, że rezolucja wyraża poczucie Kongresu, iż walka z antysemityzmem w kraju i za granicą leży w interesie USA. “W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił stały wzrost liczby antysemickich incydentów w Europie, w wyniku których europejscy Żydzi byli celem nękania fizycznego i słownego, a nawet śmiertelnych ataków terrorystycznych, co obniżyło bezpieczeństwo osobiste i zbiorowe oraz jakość codziennego życia Żydów” – stwierdzono w preambule tekstu. U podstaw uchwalenia nowego prawa leżało także poczucie, że należy zapewnić bezpieczeństwo europejskich społeczności żydowskich, w tym synagog, szkół i cmentarzy. Amerykański parlament uznał również, że USA powinny podkreślać znaczenie zwalczania antysemityzmu w organizacjach wielostronnych a Departament Stanu USA powinien kontynuować dokumentowanie aktów antysemityzmu i zachęcać zagraniczne rządy i instytucje do przyjęcia definicji antysemityzmu opracowanej przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA). Definicja ta stanowi, że “antysemityzm to pewne postrzeganie Żydów, które może być wyrażane jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane w stronę osób żydowskich lub nieżydowskich i / lub ich własności, przeciw żydowskim instytucjom i obiektom religijnym”. Według IHRA takie postawy mogą być również wymierzone przeciw państwu Izrael. “Antysemityzm często oskarża Żydów o spisek przeciw ludzkości i często jest używany do obwiniania Żydów za +coś, co idzie źle+. Wyraża się w mowie, piśmie, formach wizualnych i działaniu, a także wykorzystuje groźne stereotypy i negatywne cechy charakteru.” – stwierdzili amerykańscy ustawodawcy.

Nowe prawo rozszerza zakres informacji, które Departament Stanu USA musi zamieszczać w corocznym raporcie na temat wolności religijnej na świecie. Dla każdego europejskiego państwa, w którym “groźby lub ataki przeciw Żydom, żydowskim szkołom lub instytucjom religijnym są szczególnie znaczące”, Departament Stanu będzie musiał określać, jakie są wyzwania bezpieczeństwa i potrzeby europejskich Żydów oraz europejskich służb bezpieczeństwa. W raporcie mają się również pojawić informacje, co USA robią we współpracy z europejskimi służbami bezpieczeństwa w celu zwalczania antysemityzmu, informacje o programach promujących “pluralizm i tolerancję” oraz pokazujących “pozytywny wkład Żydów”, a także informacje o tym, co robią europejskie rządy dla przyjęcia i stosowania definicji antysemityzmu według IHRA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego

Kresy.pl / jns.org / congress.gov

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. marvix
  marvix :

  A dlaczego tylko żydzi? Czy tylko żydzi są prześladowani na świecie? No tak… przecież żydzi lobbują w usa. Czyli wg. tego śmiesznego prawa, jeżeli tolerancyjny obywatel ‘świata’, który do żydów nic nie ma … stwierdzi, że żydzi stoją za tą ustawą (co jest faktem), która to ustawa jest tak naprawdę spiskiem przeciwko usa i przeciwko zwykłym amerykanom – bo to z ich podatków będą szły na to pieniądze, to amarykańscy obywatele będą w to uwikłani i to amerykańscy obywateli będą gineli w ewentualnych zamachach … to takie tolerancyjny ‘obywatel świata’ za takie stwierdzenie (że stoją za tym żydzi i jest to żydowski spisek co jest prawdą) będzie uznany z automatu za … antysemite. Powiem szczerze, że ameryka to już nie jest biała ameryka… tylko białe mięso (w sumie już raczej kolorowe) rządzone przez 1% obywateli, z których nie mała część to żydzi oraz izrael, który bezczelnie ingeruje w politykę usa. W zasadzie mają ich na smyczy. Ale czego się spodziewać po kraju, gdzie rządzą pieniądze, a demokracja to tylko lobby i wpływy.

 2. Kojoto
  Kojoto :

  niech ich … strzeli. słuchać mi się już o żydach nie chce. Już przez sam fakt wypychania rzekomego antyzemityzmu i robienia z holokaustu religii te środowiska robia wszystko, żeby wzbudzić jak największą nienawiść do siebie pozostałych narodów. Chyba o to im chodzi.?

 3. zefir
  zefir :

  To co w końcu ten Kongres USA podjął:rezolucję jako pewną deklarację,czy akt prawny zwany ustawą,obowiązujący na terytorium USA.? W sprawie różnic między tymi pojęciami odsyłam do wuja Googla. Bez wyjaśnienia tego mamy do czynienia z nielogiką pomieszania z poplątaniem-w sprawach prawnych USA to USA i do państw Europy nic nie ma.Również ze względu na tzw semitów,czy antysemitów,Senat USA podjął rasistowską rezolucję,czy ustawę. Z biblijnego punktu widzenia(innego nie ma)semici to popotopowi potomkowie syna Noego:Sema.Noe miał również dwóch innych synów:Chama-protoplastę Kanannejczyków i Jafeta-protoplastę Indoeuropejczyków.Sem miał 6-ciu synów ,którzy żyli po kilkaset lat i tym się wsławili,że tylko płodzili i płodzili,podobnie zresztą robili ich wieopokoleniowi następcy.Tym sposobem ukształtowała się społeczność semicka zorganizowana w Asyryjczykw, Babilończyków,Aramejczyków,Arabów,Fenicjan,Izraelczyków utożsamianych z Żydami i innych.Aktualnie Żydzi stanowią jedynie ok 6% populacji narodów zaliczanych do semitów,gdyż wywodzących się od pra.pra.pra…pradziadka Sema.Pozostałe ok 94 % potomków Sema ,to też semici.To Izrael zwalczając swych semickich braci jest najbardziej antysemicki,zaś Kongres USA wspierając na wszyskich płaszczyznach Żydów ,jako semicką mniejszość,dyskryminuje semicką większość,czym w rasiżmie i de facto antysemityżmie przoduje.

 4. SobiePan
  SobiePan :

  11 grudnia 1941 roku Polska wypowiedziała wojnę Cesarstwu Japonii, Japończycy nie potraktowali tego wypowiedzenia wojny na poważnie, ponieważ uznali, że rząd polski zrobił to pod wpływem Brytyjczyków. Mam nadzieję, że Iran nie potraktuje poważnie tego co robi obecnie nasz rząd polski, zdając sobie sprawę że ta konferencja przeprowadzona zostanie pod wpływem USA.

 5. Willgraf
  Willgraf :

  a Polacy BĘDĄ ZWALCZAĆ ANTYPOLONIZM—- a to dla was oznacza antysemityzm bo tak nazywacie wszystkich którzy bronią się przed żydowskimi szwindlami
  ŻYDOWSKIE OSZUSTWO jest już nielegalne w ROSJI !
  GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”
  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milion

 6. lp
  lp :

  Niech zgadnę – zaczną od Polski! Wszak 447 act wszedł w życie. Jeszcze “fort Trampek” i trochę marines trza ulokować w Polsce (ino tak aby goje sami za to zapłacili) i będzie walka z antysemityzmem na całego, na całe 300 mld USD!