Krewny prezydenta Rosji – Roman Putin zapowiedział założenie nowej partii politycznej „Rosja bez korupcji”.

Roman Putin to syn kuzyna prezydenta Rosji – Igora. Weźmie udział w zjeździe założycielskim nowej partii, który ma odbyć się już w najbliższy wtorek, jak poinformowała rzeczniczka komitetu organizacyjnego Daria Czelcowa. W zjeździe mają wziąć udział delegaci z 53 regionów Federacji Rosyjskiej. Ponieważ z każdego przyjadą po dwie osoby oznacza to, że zjazd zgromadzi łącznie 106 delegatów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Pisząca o sprawie agencja informacyjna Interfax podała, że będący współzałożycielem partii Roman Putin nie jest jedynym kandydatem na stanowisko jej pierwszego przewodniczącego.

Rzeczniczka Czelcowa twierdzi, że „Rosja bez korupcji” to na razie „robocza” nazwa partii i może ona zostać zmieniona przez zjazd założycielski. Natychmiast po jego przeprowadzeniu wybrane władze mają złożyć wniosek  do Ministerstwa Sprawiedliwości o zarejestrowanie nowego stronnictwa.

To nie pierwsze podejście Romana Putina do polityki. W latach 2006-2009 było doradcą do spraw bezpieczeństwa przy gubernatorze obwodu riazańskiego. Na początku tego roku zapowiedział powołanie partii politycznej wspierającej krewnego-prezydenta, która miała nazywać się „Ludzie biznesu”. Zamiast tego przystąpił jednak w czerwcu do innego ugrupowania „Naród przeciw korupcji”, istniejącej od 2013 r., ale nie wykazującej większej aktywności. Jednak 16 listopada Sąd Najwyższy na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości rozwiązał tę partię.

Czytaj także: Rozłam w szeregach „Jednaj Rosji” wywołał perturbacje w parlamencie Kałmucji

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz