Wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow ujawnił w wywiadzie dla agencji prasowej TASS w piątek, że podejrzani przybyli do Moskwy z zachodniej Syberii z zamiaram zaatakowania uczestników Marszu Nieśmiertelnego Pułku.

Dwadzieścia osób zostało zatrzymanych, a 17 domów zostało przeszukiwanych w ramach śledztwa, poinformował Syromołotow. W ubiegłym miesiącu, FSB aresztowała w regionie moskiewskim mężczyzn podejrzewanych o powiązania z komórką Państwa Islamskiego na Syberii. FSB poinformowała, że grupa planowała ataki w Moskwie i otrzymywała rozkazy od członków PI w Syrii za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości.

W tzw. Marszu Nieśmiertelnego Regimentu w tym roku wzięło udział ponad milion osób, w tym prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin po raz czwarty zaprzysiężony na prezydenta Rosji [+VIDEO]

Kresy.pl / The Times of Israel / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz