Wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow ujawnił w wywiadzie dla agencji prasowej TASS w piątek, że podejrzani przybyli do Moskwy z zachodniej Syberii z zamiaram zaatakowania uczestników Marszu Nieśmiertelnego Pułku.

Dwadzieścia osób zostało zatrzymanych, a 17 domów zostało przeszukiwanych w ramach śledztwa, poinformował Syromołotow. W ubiegłym miesiącu, FSB aresztowała w regionie moskiewskim mężczyzn podejrzewanych o powiązania z komórką Państwa Islamskiego na Syberii. FSB poinformowała, że grupa planowała ataki w Moskwie i otrzymywała rozkazy od członków PI w Syrii za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości.W tzw. Marszu Nieśmiertelnego Regimentu w tym roku wzięło udział ponad milion osób, w tym prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin po raz czwarty zaprzysiężony na prezydenta Rosji [+VIDEO]

Kresy.pl / The Times of Israel / TASS

Rosjanie zapobiegli zamachowi terrorystycznemu w Moskwie podczas Marszu Nieśmiertelnego Pułku
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz