Przywódcy Niemiec i Rosji w piątek odbyli rozmowę telefoniczną w której poruszono kwestię wycofania się USA z porozumienia nuklearnego.

Kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin odbyli rozmowę w której zadeklarowano, że oba kraje będą dążyły do utrzymania umowy nuklearnej z Teheranem przy udziale pozostałych sygnatariuszy.

Merkel i Putin wyrazili też zaniepokojenie ostatnimi zdarzeniami na Bliskim Wschodzie. Zgodzili się także, że najważniejsze jest unikanie dalszej eskalacji – powiedział rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.

ZOBACZ TAKŻE: Merkel: Skończyły się czasy, kiedy można było liczyć na USA

Tematem rozmów przywódców dwóch krajów miał też być kryzys na Ukrainie. Jak podał Kreml w wydanym komunikacie, Merkel i Putin zgodzili się w kwestii konieczności zintensyfikowanie działań w ramach czwórki normandzkiej (Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja). Dodano, że omawiana została kwestia misji ONZ, która miałaby ochraniać obserwatorów OBWE.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poruszono temat Syrii oraz przygotowań do zaplanowanej na 18 maja roboczej wizyty Angeli Merkel w Soczi – zaznaczono w oświadczeniu biura prasowego Kremla.

Rosja poinformowała, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony niemieckiej. W komunikacie rzecznika rządu w Berlinie nie wskazano kto wyszedł z inicjatywą.

Kresy.pl / polskieradio.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz