Przywódcy Niemiec i Rosji w piątek odbyli rozmowę telefoniczną w której poruszono kwestię wycofania się USA z porozumienia nuklearnego.

Kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin odbyli rozmowę w której zadeklarowano, że oba kraje będą dążyły do utrzymania umowy nuklearnej z Teheranem przy udziale pozostałych sygnatariuszy.Merkel i Putin wyrazili też zaniepokojenie ostatnimi zdarzeniami na Bliskim Wschodzie. Zgodzili się także, że najważniejsze jest unikanie dalszej eskalacji – powiedział rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.

ZOBACZ TAKŻE: Merkel: Skończyły się czasy, kiedy można było liczyć na USA

Tematem rozmów przywódców dwóch krajów miał też być kryzys na Ukrainie. Jak podał Kreml w wydanym komunikacie, Merkel i Putin zgodzili się w kwestii konieczności zintensyfikowanie działań w ramach czwórki normandzkiej (Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja). Dodano, że omawiana została kwestia misji ONZ, która miałaby ochraniać obserwatorów OBWE.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poruszono temat Syrii oraz przygotowań do zaplanowanej na 18 maja roboczej wizyty Angeli Merkel w Soczi – zaznaczono w oświadczeniu biura prasowego Kremla.

Rosja poinformowała, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony niemieckiej. W komunikacie rzecznika rządu w Berlinie nie wskazano kto wyszedł z inicjatywą.

Kresy.pl / polskieradio.pl [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz