Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w czwartek, że Europa nie może już dłużej polegać na ochronę Stanów Zjednoczonych w każdych okolicznościach.

Merkel w Akwizgranie, podczas laudacji na cześć prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który otrzymał nagrodę Karola Wielkiego za zasługi dla integracji europejskiej powiedziała: Czasy, kiedy mogliśmy po prostu polegać na tym, że Stany Zjednoczone nas ochronią, już minęły. Europa musi wziąć swój los we własne ręce, to nasze wyzwanie na przyszłość.

Agencja dpa informując o słowach Merkel wskazała, że kanclerz Niemiec mówiąc o wzięciu przez Europę swego losu we własne ręce odnosiła się do wycofania przez USA z porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego.

CZYTAJ TAKŻE: Francja, Niemcy i Wielka Brytania żałują decyzji USA ws. JCPOA

Angela Merkel stwierdziła, według relacji dpa – że historyczna odpowiedzialność polega na tym, by Europę trwale ustanowić jako pozytywny projekt przyszłościowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wtorek francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział, że Francja, Niemcy i Wielka Brytania żałują, że Trump zdecydował o wyjściu USA z JCPOA. Dodał, że będzie pracował nad szerszym porozumieniem, które będzie obejmować także irański program dotyczący rakiet balistycznych i działań regionalnych: Będziemy wspólnie pracować nad szerszymi ramami, obejmującymi aktywność nuklearną, okres po 2025 roku, aktywność balistyczną i stabilność na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii, Jemenie i Iraku.

Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz