Robot bojowy o nazwie Furia pomyślnie przeszedł testy – poinformował w sobotę wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow. Wyraził opinię, że nowe technologie są “kluczem do zwycięstwa”.

W sobotę wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia robota bojowego o nazwie Furia (ukr. Lut’). Poinformował, że jest on wyposażony w czołgowy karabin maszynowy, kamerę obrotową i pancerz chroniący przed ostrzałem.

“To kompaktowy robot, którym można kierować zdalnie i wykonywać działania bojowe, np. szturmować pozycje bądź ich bronić” – podkreślił.

Do wpisu dołączył zdjęcia egzemplarza próbnego, który pomyślnie przeszedł testy. Obecnie trwają prace nad jego udoskonaleniem i przygotowaniem do produkcji seryjnej.

“Technologia i innowacja są kluczem do naszego zwycięstwa. Pomagają zdobyć przewagę na polu bitwy i uratować życie naszych żołnierzy” – zaznaczył Fedorow.

Zobacz także: Zełenski: Ukraina tworzy pierwszą na świecie flotę dronów morskich

Zwracaliśmy uwagę, że w ramach Międzynarodowego Forum Przemysłu Obronnego ukraińskie firmy podpisały 20 dokumentów z partnerami zagranicznymi, a do Sojuszu Przemysłu Obronnego przystąpiło 38 firm z 19 krajów – wśród nich nie ma Polski.

Pierwsze Międzynarodowe Forum Przemysłu Obronnego (DFNC1) w Kijowie zgromadziło 252 firmy z ponad 30 krajów produkujące pełną gamę broni, sprzętu wojskowego i systemów obronnych. Forum zorganizowały wspólnie trzy ukraińskie ministerstwa, w tym Ministerstwo Przemysłu Strategicznego, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Prezydent Ukrainy poinformował, że do “Sojuszu” przystąpiły firmy z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Kanady, Bułgarii, Bułgarii, Australii, Belgii, Litwy, Łotwy i Estonii.

unian.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply