Zapraszałem pana na Ukrainę; to zaproszenie jest odwołane, a pan jest niepożądany – oświadczył w niedzielę na Twitterze ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk. Zwrócił się do premiera Saksonii, który stwierdził, że wojnę na Ukrainie należy “zamrozić”, a konflikt rozwiązać drogą dyplomatyczną.

Ambasador Ukrainy w Niemczech odniósł się do słów premiera Saksonii. “Swoją absurdalną retoryką o zamrożeniu wojny działa Pan na rękę Putinowi i  podsyca rosyjską agresję. Zapraszałem pana na Ukrainę; to zaproszenie jest odwołane, a pan jest niepożądany” – napisał Melnyk w niedzielę na Twitterze.

Zobacz także: Ambasador Ukrainy broni Stepana Bandery i uzasadnia zbrodnie na Polakach [+VIDEO]

Premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) oświadczył wcześniej, że wojnę na Ukrainie należy “zamrozić”, a konflikt rozwiązać drogą dyplomatyczną. Polityk wezwał na antenie telewizji ZDF do “większego pragmatyzmu” w sprawie konfliktu na wschodzie. Stwierdził, że “Niemcy nie mogą się obejść bez rosyjskiego gazu przez najbliższe pięć do dziesięciu lat”.

Zobacz także: Wiceszef Bundestagu: powinniśmy uruchomić Nord Stream 2

W ubiegłą niedzielę kanclerz Niemiec Olaf Scholz skomentował trwającą od blisko pół roku wojnę na Ukrainie w trakcie dnia otwartego w Urzędzie Kanclerskim. Stwierdził, że Niemcy dostarczają Ukrainie „bardzo dużo broni”. Zastrzegł jednak, że nie zakończy dialogu z Putinem.

Jednocześnie, niedawno politycy koalicji rządowej w Niemczech zaapelowali do rządu federalnego o dostarczenie dodatkowej broni Ukrainie, nawet jeśli miałoby to tymczasowo osłabić Bundeswehrę.

Zobacz także: Błaszczak: Polityka Niemiec jest bardzo niebezpieczna dla Europy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply