Immunitet dla Assange’a w zamian za zeznania?

Senator Rand Paul uważa, że należy rozważyć immunitet dla założyciela portalu Wikileaks w zamian za jego zeznania w Stanach Zjednoczonych.

Jak powiedział Paul w czwartek, „Myślę, że powinien otrzymać immunitet od ścigania w zamian za przyjazd do Stanów Zjednoczonych i złożenie zeznań.” Przypomnijmy, że prawnicy Juliana Assange’a „poważnie rozważają” wniosek senackiej Komisji ds. Wywiadu, aby założyciel Wikileaks złożył zeznania w ramach śledztwa w sprawie domniemanej wyborczej ingerencji Rosji. Assange uważa jednak, że istnieje obawa, iż jego opuszczenie ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie przebywa od 2012 roku, spowoduje ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wikileaks: oprogramowanie HIVE stworzone przez CIA podszywało się pod Kaspersky Lab

„Jak zapewne Pan wie, senacka Komisja ds. Wywiadu prowadzi dwupartyjne śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji w wyborach w 2016 r. w USA. W ramach tego dochodzenia, komisja prosi, aby był Pan dostępny w celu przeprowadzenia zamkniętego wywiadu z dwupartyjnym personelem komisji we wzajemnie uzgodnionym czasie i miejscu” – napisał w liście do Assange’a senator Richard Burr, przewodniczący Komisji.

Paul uważa, że Assange, niezależnie od oceny wycieku e-maili z serwera Partii Demokratycznej, które następnie zostały ujawnione przez Wikileaks w 2016 roku, „posiada informacje, które prawdopodobnie dotyczą hakowania e-maili demokratów, które dobrze byłoby usłyszeć.” Paul zaznaczył również, że propozycja objęcia Assange’a immunitetem jest jednak mało prawdopodobna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje „Washington Times”: „Kongres ma uprawnienia na mocy prawa federalnego do przyznania immunitetu świadkom zeznającym na Kapitolu, zabraniającym prokuratorom używania ‚jakichkolwiek informacji bezpośrednio lub pośrednio wynikających z takich zeznań lub innych informacji’ w jakimkolwiek postępowaniu karnym.”

kresy.pl / washington times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz