Portal Wikileaks opublikował nowe materiały dotyczące wykorzystywania przez CIA oprogramowania szpiegującego o nazwie HIVE.

Niedawno media donosiły o tym, że wywiad izraelski poinformował amerykańskie służby, że rosyjski wywiad wykorzystuje oprogramowanie antywirusowe Kaspersky do wykradania danych z serwerów Narodowej Agencji Bezpieczeństwa. Oprogramowanie stworzone przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) o nazwie HIVE opiera na serwerach wirtualnych i maskowanym przekazywaniu danych na ukryty serwer agencji. Jak wynika z informacji Wikileaks, CIA miała wykorzystywać fałszywe certyfikaty bezpieczeństwa i ukrywać swój internetowy ruch pod różnymi tożsamościami, w tym pod programem antywirusowym Kaspersky Lab.

Powyższe informacje to część opublikowanych wczoraj przez Wikileaks dokumentów Vault8. Jest to kontynuacja serii demaskatorskich dokumentów opisującej kolejne niezgodne z prawem praktyki amerykańskich służb. Skuteczność HIVE opiera się na ustanawianiu wielu połączeń z serwerami wirtualnymi, przesyłającymi jednak dane na serwery nazywane przez CIA Blot – proxy lub serwery VPN.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciele Kaspersky Lab, jak i amerykańska administracja, nie skomentowały jak dotąd rewelacji WikiLeaks. Niedawno amerykański rząd postanowił zrezygnować z oprogramowania firmy Kaspersky na komputerach używanych przez rządowe agencje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: programy Kaspersky Lab zostaną usunietę z komputerów rządowych

Kresy.pl / Twitter / Dobre Programy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz