Gdańsk: atak na furgonetkę „Stop Pedofilii” [+VIDEO]

Zniszczone lusterka boczne, oderwana tablica rejestracyjna, zbita przednia szyba – to wynik ataku na furgonetkę „Stop Pedofilii” Fundacji Pro-Prawo do Życia w Gdańsku-Oliwie. Policja zidentyfikowała sprawcę i twierdzi, że zatrzymanie go to kwestia czasu.

Fundacja Pro-Prawo do Życia, która prowadzi akcję przeciw pedofilii oraz „edukowaniu seksualnemu” dzieci przez działaczy środowiska LGBT, poinformowała w tym tygodniu o kolejnym ataku na furgonetkę „Stop Pedofilii”. Tym razem doszło do tego w Gdańsku-Oliwie, w minioną sobotę po południu. W pewnym momencie, blisko jadącej ulicą furgonetki, nagle zatrzymał się szary samochód osobowy marki Toyota. Wydawało się, że może ona podjąć próbę zablokowania przejazdu furgonetki „Stop Pedofilii”. Wtedy z toyoty wyskoczył mężczyzna i zaatakował furgonetkę.

Jak wynika z opisu Fundacji i opublikowanego nagrania z kamery w pojeździe, mężczyzna najpierw zniszczył lewe lusterko, po czym oderwał i zniszczył przednią tablicę rejestracyjną. Następnie odszedł, dając sygnał kierowcy toyoty, żeby odjechał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kierowca furgonetki skręcił za odjeżdżającym samochodem. Wówczas mężczyzna ponownie ruszył w jej stronę i uderzeniem zniszczył drugie, prawe lusterko boczne. Kierowca przez telefon poinformował o napaści. Gdy mężczyzna to zauważył, najpierw zaczął pokazywać obraźliwe gesty, a następnie próbował otworzyć boczne drzwi. Gdy mu się nie udało, uderzył w nie, po czym przeszedł do przodu, rozbił przednią szybę furgonetki kalecząc się przy tym i kopnął w maskę.

Mężczyzna zaczął następnie odchodzić w kierunku stojącej w dalszej odległości toyoty. Gdy samochód Fundacji powoli zaczął za nim jechać, zawrócił i oderwał lustro z bocznego lusterka. Ostatecznie, szara toyota odjechała, a napastnik uciekł w kierunku pobliskich bloków. Zdaniem przedstawicieli Fundacji, mężczyzna „wyglądał na osobę pod wpływem środków psychoaktywnych”.

Według TVP Info, szary samochód zarejestrowany jest na firmę zajmującą się dystrybucją części i komponentów elektronicznych. Jej przedstawicielka odmówiła podania informacji, kim był napastnik i dlaczego wysiadł ze służbowego auta firmy.

Policja po przybyciu na miejsce zdarzenia podjęła czynności i zabezpieczyła ślady. Jak podaje TVP Info, biuro prasowe Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku poinformowało, że trwające czynności w kierunku zatrzymania sprawcy. Podkreślono, że policjanci ustalili już tożsamość sprawcy, a jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Furgonetka Fundacji była już niejednokrotnie przedmiotem ataków, szczególnie w Warszawie.

Zobacz: Kolejny atak na pojazd Fundacji Pro – Prawo do życia [+VIDEO]

Zobacz także: Ciężarówka „Stop pedofilii” zatrzymana, a później zaatakowana przez lewackie bojówki [+VIDEO/+FOTO]

TVP Info / YouTube / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz