Uzbrojony mężczyzna wziął sześć osób jako zakładników w banku w Hawrze w północnej Francji i nadal przetrzymuje jedną z nich – poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters. Policjanci w rozmowie z dziennikarzami ujawnili, że podejrzewają napastnika o sympatyzowanie z islamskimi fundamentalistami.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, w Hawrze w północnej Francji, uzbrojony mężczyzna wziął za zakładników sześć osób. Francuskim dziennikarzom udało się ustalić, że policja podejrzewają mężczyznę o sympatyzowanie z islamskimi radykałami.

Policja przekazała, że na miejscu zdarzenia znajduje się elitarna jednostka taktyczna policji. Lokalne media donoszą, że z napastnikiem skontaktował się negocjator policyjny.

34-letni napastnik miał w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym i jest uzbrojony w pistolet, o czym poinformował Reutersa przedstawiciel policji. Przedstawiciel przekazał, że początkowo mężczyzna wziął sześć osób jako zakładników, ale pięciu zostało później przez niego zwolnionych.

Uważa się, że mężczyzna ma islamistyczne sympatie, potwierdziło to dwóch funkcjonariuszy związku policyjnego, ale nie ukazał się w tej sprawie żaden oficjalny komunikat. Yves Lefebvre, szef innego związku policyjnego, SGP Unite poinformował, że napastnik był wcześniej znany organom ścigania i jest na liście obserwowanych przez służby bezpieczeństwa.

„Wiemy, że uległ radykalizacji i cierpi na poważną chorobę psychiczną” – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Anonimowy, wyższy rangą funkcjonariusz policji, miał przekazać reporterom, że mężczyzna poparł sprawę palestyńską. Rzekomo poprosił o skuter i dostęp do mediów społecznościowych. Policja odgrodziła teren wokół banku, przy Boulevard de Strasbourg, szerokiej arterii w centrum Hawru z linią tramwajową biegnącą przez środek.

Media podały, że zakładnicy zostali zatrzymani w oddziale banku Bred, średniej wielkości pożyczkodawcy. Oddział znajduje się na parterze sześciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego.

Zobacz też: Krośniewice: Grupa Gruzinów uzbrojonych w siekiery i maczety zaatakowała czterech Polaków [+VIDEO]

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz