Gliwiccy policjanci zatrzymali kierowcę, który w bardzo niebezpieczny sposób poruszał się miejskimi drogami. Okazało się, że 26-letni Ukrainiec był nietrzeźwy i chciał wręczyć policjantom łapówkę. Trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska w Gliwicach poinformowała o sprawie w poniedziałek. Policyjni wywiadowcy zainteresowali się osobowym mercedesem, którego kierowca jechał zbyt niebezpiecznie. Zatrzymali kierującego na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach. “Przeprowadzona kontrola trzeźwości potwierdziła podejrzenia stróżów prawa – kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna, dowiedziawszy się, że będzie zatrzymany, zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 3000 złotych. Był on przekonany, że w ten sposób wykupi się od winy” – podano w komunikacie.

Mężczyzna został zatrzymany. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia. Za próbę skorumpowania policjantów kara jest jednak o wiele wyższa i wynosi aż 10 lat więzienia.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

gliwice.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply