Prezydent USA Donald Trump podpisał w niedzielę przegłosowany przez Kongres pakiet gospodarczy na czas koronawirusa – poinformował Biały Dom. Wartość pakietu wynosi 900 miliardów dolarów.

Pakiet gospodarczy na czas koronawirusa, który został przegłosowany przez Kongres USA, został podpisany w niedzielę przez prezydenta Donalda Trumpa. Przywódca USA wcześniej krytykował pakiet, ponieważ ocenił, że kwota bezpośredniego wsparcia finansowego dla Amerykanów jest w nim zbyt niska – przypomina „The New York Times”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pakiet został powiązany z ustawą budżetową.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

21 grudnia Kongres USA przegłosował pakiet gospodarczy na czas epidemii koronawirusa. Jego wartość wynosi 900 miliardów dolarów. Przewiduje on drugą turę bezpośrednich transferów pieniężnych dla Amerykanów, których wysokość wyniesie tym razem 600 dolarów.

Negocjacje pomiędzy amerykańskim rządem a parlamentarzystami Republikanów i Demokratów trwały od lata.

Demokraci postulowali kwotę 2000 dolarów na osobę. Trump również chciał aby Kongres zmienił ustawę, w celu zwiększenia transferów pieniężnych z 600 dolarów do 2000 dolarów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Trump zawetował ustawę o budżecie Pentagonu

W poniedziałek w Izbie Reprezentantów, która jest kontrolowana przez Demokratów, odbędzie się głosowanie nad podwyższeniem kwoty bezpośredniego wsparcia do 2000 dolarów. Wielu przedstawicieli Partii Republikańskiej już zapowiedziało swój sprzeciw. Republikanie posiadają większość w Senacie USA.

nytimes.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz