Kongres USA przegłosował pakiet mający stymulować gospodarkę w warunkach kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa, mającą szczególnie ostry przebieg w tym kraju.

Amerykański parlament zatwierdził w poniedziałek pakiet wsparcia finansowego o łącznej wartości 900 miliardów dolarów, podała telewizja CNN. Prezydent Donald Trump zapowiedział już w poniedziałek, że podpisze ustawę gdy tylko trafi na jego biurko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pakiet był długo oczekiwany przez kręgi gospodarcze ponieważ demokraci i republikanie miesiącami nie mogli się porozumieć co do jego kształtu. Liderzy frakcji parlamentarnych dwóch głównych partii osiągnęli porozumienie dopiero w niedzielę.

Ustawa liczy sobie aż 5 593 stron. Wpisano do niej przeznaczenie po 600 dolarów na każdego dorosłego mieszkańca USA. Zwiększone zostanie świadczenie dla bezrobotnych do wysokości 300 dolarów tygodniowo. Około 284 miliardów dolarów zostało zabezpieczonych na potrzeby pożyczek w ramach programu gwarantowania pensji. 25 miliardów dolarów zostanie przeznaczonych na finansowanie wsparcia opłat za wynajem i w ramach przedłużenia moratorium na eksmisję. 82 miliardy dolarów trafią do szkół i uczelni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na tym może się nie skończyć bowiem przewodnicząca Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej Nancy Pelosi już zapowiedziała obrady nad kolejnym pakietem wsparcia finansowego na pierwszej sesji po zaprzysiężeniu Joe Bidena jako prezydenta USA.

Pandemia koronawirusa SARS CoV-2 przybrała w USA katastrofalne rozmiary. Od początku zarazy w USA zaraziło się prawie 18,5 mln osób. zmarło 326,8 tys. nosicieli. Taki zakres pandemii zmusił władze do decyzji o lokalnych i regionalnych kwarantannach, które poważnie uderzyły w amerykańską gospodarkę wywołując skoki bezrobocia.

cnn.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz