Jak pisze w niedzielę portal Wenezuela-24, Nicolas Maduro poprosił Kolumbię i Brazylię o wspólne działania na polu walki z pandemią koronawirusa.

Wenezuelski rząd zaapelował do władz Brazylii i Kolumbii z prośbą o współpracę przy kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa – pisze Wenezuela-24. Póki co apel został bez odpowiedzi.

Zdaniem prezydenta Wenezueli jest to efekt działań Stanów Zjednoczonych. Maduro zarzuca administracji Donalda Trumpa, że ta nakłania władze krajów Ameryki Południowej do ignorowania współpracy z Wenezuelą

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Maduro zarzucił prezydentom Kolumbii i Wenezueli, Ivanowi Duque i Jairoowi Bolsonaro brak odpowiedzialności. Uważa również, że ich brak reakcji powoduje podważenie bezpieczeństwa na granicach. „Jest to przypadek ekstremalnej wrogości” – mówił.

Według jego słów, te trudności nie zaszkodzą systemowi opieki zdrowotnej w Wenezueli. Zapowiedział ochronę całej populacji kraju tak jak zaleciła to WHO. Podziękował również za pomoc swoim zaprzyjaźnionym krajom, Kubie i Chinom.

Zobacz także: Kuba wysłała na pomoc Włochom pół setki lekarzy

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, prezydent Wenezueli podczas programu telewizyjnego przekazał, że kubańskim lekarzom udało się stworzyć lekarstwo na koronawirusa. Twierdzi też, że szczepionka była testowana w Chinach i ma świetne wyniki.

„Kuba jest na czele, w awangardzie – Kuba jest zawsze w awangardzie, z interferonem, lekiem stworzonym przy użyciu kubańskiej technologii medycznej. Jest to lek stworzony na Kubie, który ma doskonałe wyniki w stosowaniu podczas kryzysu koronawirusa w Chinach. Interferon kubański znajduje się także w Wenezueli, aby pomóc pacjentom, którzy mogą mieć ten problem w przyszłości. Musimy przygotować kraj i dysponować wystarczającą ilością lekarstw, aby pomóc chorym” – mówił.

Kresy.pl/Wenezuela-24
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz