W czasie, gdy w Sejmie procedowano pro-aborcyjne projekty ustaw, ulicami Warszawy pod gmach parlamentu przeszedł Marsz w Obronie Dzieci.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek ulicami Warszawy przeszedł Marsz w Obronie Dzieci, zorganizowany przez środowiska pro-life. Wśród organizatorów są m.in. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny oraz Fundację PRO-Prawo do Życia. Uczestnicy akcji wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec procedowanych przez Sejm tego samego dnia kilku projektów rozszerzających dopuszczalność zabijania dzieci poczętych.

Marsz rozpoczął się o godzinie 15:00 Mszą Świętą w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, po czym uczestnicy zgromadzili się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Stamtąd wyruszyli przez centrum Warszawy pod Sejm. Wcześniej rozłożono tam na chodniku prześcieradło, na którym, według relacji PCh24.pl, położono plastikowe figurki przedstawiające dzieci na etapie prenatalnym. Obok ustawiono puste wózki dziecięce, a także rozwieszono antyaborcyjne banery, z przedstawieniami zwłok dzieci poczętych, zabitych w wyniku aborcji.

Postępowanie dot. ponownego rozpatrzenia decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy elektrowni jądrowej w gminie Choczewo "nie mogło być zakończone w wyznaczonym terminie". Nowy termin wskazano na koniec czerwca 2024 r.

Taką informację podała Telewizja Republika powołując się na dokument z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

"Postępowanie w sprawie ponownego rozpatrzenia sprawy rozstrzygniętej decyzją Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 19 września 2023 r. (...) o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na 'Budowie i eksploatacji pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gmin Choczewo lub Gniewino i Krokowa', planowanego do realizacji w wariancie 1 lokalizacja Lubiatowo-Kopalino, podwariant techniczny 1A, nie mogło być zakończone w wyznaczonym terminie. Przyczyną zwłoki jest konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego" - czytamy w dokumencie datowanym na 9 kwietnia 2024 roku.

Departament Stanu USA zatwierdził we wtorek sprzedaż Ukrainie sprzętu o wartości 138 mln dolarów. Będzie przeznaczony do utrzymania i naprawy systemów obrony powietrznej Hawk.

Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek zgodę Departamentu Stanu na sprzedaż Ukrainie sprzętu o wartości 138 mln dolarów, przeznaczonego do utrzymania i naprawy systemów obrony powietrznej Hawk.

Ukraina sfinansuje zakup sprzętu z dotacji w wysokości 300 mln dolarów, przyznanej na pokrycie kosztów nabycia zagranicznego uzbrojenia. Ta forma wsparcia militarnego Ukrainy była możliwa bez zgody Kongresu.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin zarejetrowała listę kandydatów na czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

Jak podaje bieżący numer "Tygodnika Wileńszczyzny" listę otwiera przewodnicząc partii Waldemar Tomaszewski. 59-letni lidera zasiada w Parlamencie Europejskim od 2009 r. Jednak na przełomie zeszłego i bieżącego roku publicznie rozważał ideę rezygnacji ze startu w roku bieżącym, zdając się na wolę działaczy partii. Tomaszewski nie wystartuje natomiast w majowych wyborach prezydenta Litwy, inaczej niż w trzech poprzednich elekcjach, począwszy od 2009 r. Wcześniej przez dziewięć lat był posłem Seimasu.

Lista AWPL-ZChR do Parlamentu Europejskie zawiera osoby zarówno weteranów jak i młodych działaczy, wchodzących dopiero do polityki na poziomie ponadlokalnych.

Norwegia przygotowuje się do przekazania Ukrainie 22 myśliwców F-16 w ramach koalicji lotniczej - poinformowały norweskie media. (more…)

W piątek politycy Konfederacji przekonywali na konferencji prasowej, że koszty ETS 2 mogą sięgać nawet do 25 miliardów złotych rocznie. (more…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%