Książka Michaela Wolffa „Fire and Fury: Inside the Trump White House” wzbudziła już liczne kontrowersje i przyczyniła się konfliktu prezydenta Donalda Trumpa z jego byłym bliskim doradcą Stephenem Bannonem.

Portal Serialowa.pl informuje: „Michael Wolff, który opisał kampanię i prezydenturę Trumpa w „Fire and Fury: Inside the Trump White House”, sprzedał prawa do zrealizowania serialu na podstawie swojej książki”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na całym świecie sprzedano już ponad milion egzemplarzy książki.

„Michael Wolff sprzedał prawa do książki za siedmiocyfrową kwotę. Nie wiadomo jeszcze, która stacja wyemituje serial. Prawa zakupiła firma Endeavor Content. Wolff będzie jednym z producentów wykonawczych, u boku byłego szefa Channel 4 i BBC Michaela Jacksona” – informuje dalej portal powołując się na BBC.

Jak wynika z książki Wolffa, Bannona spotkanie Donalda Trumpa juniora oraz grupy bliskich współpracowników obecnego prezydenta USA podczas kampanii wyborczej z Rosjanami było „zdradzieckie” i „niepatriotyczne”. W rozmowie, która miała miejsce w Trump Tower w 2016 roku mieli również brać udział zięć Trumpa Jared Kushner oraz szef kampanii prezydenckiej Paul Manafort. Jak podawał „New York Times”, podczas spotkania rosyjska prawniczka Natalia Wiesielnicka miała oferować przedstawicielom Trumpa informacje, które mogły zaszkodzić kandydatce demokratów na urząd prezydenta – Hillary Clinton. Donald Trump jr. odpowiedział na te zarzuty, że zaprezentowane wiadomości nie miały większego znaczenia, a rozmowa szybko zeszła na kwestie nie związane z przebiegiem wyborów w USA.

Wolff opisuje również spotkanie, które miało miejsce w styczniu 2017 roku w Nowym Jorku między Stephenem Bannonem, wówczas głównym doradca ds. strategii politycznej Trumpa, a Rogerem Ailsem, byłym szefem telewizji Fox News. Rozmowa dotyczyła nominacji gabinetowych. „Gdy się wyeliminuje tych wszystkich gości, którzy byli przeciwko Trumpowi i neokonserwatystów, którzy nas wciągnęli w te wszystkie wojny, to nie mamy zbyt wielkiego wyboru” – miał powiedzieć Bannon Ailsowi. Jednak obaj zgodzili się, że John Bolton, były ambasador USA w ONZ w administracji George’a W. Busha i zwolennik inwazji na Irak, byłby dobrym wyborem na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego przy prezydencie.

Ailes pytał o stosunek byłego ambasadora do Izraela. „Kto inny jest dobry w kwestii izraelskiej?” – pytał Ailes. W dalszej części rozmowy, Bannon wyłożył plan działania administracji Trumpa w pierwszych dniach urzędowania w dziedzinie polityki bliskowschodniej. „Pierwszego dnia przenosimy ambasadę do Jerozolimy. Netanjahu jest za” – stwierdził Bannon. Dodał, że również kasynowy magnat, Sheldon Adelson, znany ze swoich skrajnie proizraelskich poglądów, popierał plan przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy. Bannon konytnuował: „Niech Jordania zajmie Zachodni Brzeg, Egipt niech przejmie Gazę. Niech sobie z tym poradzą, albo niech z tym utoną próbując. Saudyjczycy są na krawędzi, Egipcjanie są na krawędzi, wszyscy śmiertelnie boją się Persji”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bannon deklaruje „niezachwiane poparcie” dla Trumpa

Kresy.pl / Serialowa.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz