Agencja Reutera napisała w środę, że zdaniem byłego głównego stratega Białego Domu Steve’a Bannona spotkanie Donalda Trumpa juniora oraz grupy bliskich współpracowników obecnego prezydenta USA podczas kampanii wyborczej z Rosjanami było „zdradzieckie” i „niepatriotyczne”. Ma to wynikać z fragmentów nowej książki Michaela Wolffa, do której dotarł Reuters. Bannon wydał oświadczenie w tej sprawie.

W rozmowie, która miała miejsce w Trump Tower w 2016 roku mieli również brać udział zięć Trumpa Jared Kushner oraz szef kampanii prezydenckiej Paul Manafort. Jak podawał New York Times, podczas spotkania rosyjska prawniczka Natalia Wiesielnicka miała oferować przedstawicielom Trumpa informacje, które mogły zaszkodzić kandydatce demokratów na urząd prezydenta – Hillary Clinton. Donald Trump jr. odpowiedział na te zarzuty, że zaprezentowane wiadomości nie miały większego znaczenia, a rozmowa szybko zeszła na kwestie nie związane z przebiegiem wyborów w USA.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Trump dwukrotnie skrytykował Bannona na Twitterze, twierdząc m.in, że po odejściu z Białego Domu były strateg polityczny „stracił rozum”.

Jednak Bannon wczoraj opublikował oświadczenie, w którym zadeklarował swoje poparcie dla agendy prezydenta. Bannon najpierw oświadcza, że syn Donalda Trumpa „jest zarówno patriotą, jak i dobrym człowiekiem”. „Moje poparcie jest również niezachwiane dla prezydenta i jego agendy – jak pokazałem codziennie w moich krajowych audycjach radiowych, na łamach Breitbart News oraz w wystąpieniach w Tokio i Hongkongu, od Arizony do Alabamy. Prezydent Trump był jedynym kandydatem, który był w stanie pobić i pokonać aparat Clintonów. Jestem jedyną osobą, która do tej pory przeprowadziła globalny wysiłek, by głosić orędzie Trumpa i trumpizmu (…)” – napisał Bannon w oświadczeniu opublikowanym na portalu Breitbart.

Były strateg polityczny prezydent Trumpa odniósł się również do swojej oceny spotkania z rosyjską prawniczką. Bannon twierdzi, że słowa cytowane przez Wolffa były przede wszystkim skierowane do Paula Manaforta, byłego szefa kampanii Trumpa, posiadającego „doświadczenie i wiedzę o tym, jak Rosjanie operują”. „Te uwagi nie były skierowane pod adresem Dona Juniora” – napisał Bannon. Stwierdził również, że oskarżenia na temat współpracy sztabu Trumpa z Rosjanami są kłamstwem, a śledztwo obecnie prowadzone w tej sprawie jest „polowaniem na czarownice”. „Żałuję, że moja opóźniona reakcja na niedokładne informacje dotyczące Dona juniora odwróciła uwagę od historycznych dokonań prezydenta w pierwszym roku jego prezydentury” – skonkludował Bannon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bannon o spotkaniu z Rosjanami w Trump Tower: 'zdradzieckie’. Trump: 'Stracił rozum’

Kresy.pl / Breitbart

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz