Według badania “Cementing European Divisions Mapping of European Attitudes Towards Migration”, na Węgrzech postawy antyimigranckie są bardziej wyraźne i rozpowszechnione niż w innych krajach Europy – poinformował w poniedziałek Hungary Today.

Jak poinformował w poniedziałek portal Hungary Today, według najnowszych badań, Węgry mają być najbardziej niesprzyjającym imigrantom krajem w Europie. Pięćdziesiąt siedem procent Węgrów nie chce widzieć imigrantów w swoim kraju.

Badacze z Centrum Badawczego Nauk Społecznych przeanalizowali kilka opisów gromadzenia danych, a ich wyniki zostały opublikowane we współpracy z Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), najstarszą fundacją polityczną w Niemczech. W swoich badaniach badali między innymi wpływ kryzysu migracyjnego 2015-2016 na społeczeństwa europejskie oraz czynniki, które decydują o tym, czy ludzie akceptują imigrantów, czy są nastawieni wobec nich negatywnie.

Zobacz też: Biden: widzimy co się dzieje od Białorusi po Polskę, po Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie

W porównaniu z Europą negatywne nastawienie Węgrów jest tak skrajne, że przewyższa nawet nastawienie krajów zaangażowanych w otwarte konflikty zbrojne, takich jak Rosja, Turcja czy Izrael – podaje portal.

Według raportu ludzie z krajów postkomunistycznych Europy Wschodniej są bardziej negatywnie nastawieni dla imigrantów niż ludność krajów Europy Zachodniej. Badanie wykazało, że jedna piąta do połowy populacji w tym regionie odrzuca przyjazd i osiedlanie się imigrantów z biedniejszych krajów spoza Europy, podczas gdy w większości krajów Europy Zachodniej odsetek ten wynosi poniżej 10 procent.

„Najważniejszym wnioskiem jest to, że linia podziału między Europą Wschodnią i Zachodnią pod względem odrzucenia imigracji wzrosła” – podkreślili twórcy badania.

Zobacz też: Węgry wprowadzają plan znacznych podwyżek pensji dla lekarzy

Zdecydowanie najgorszy stosunek do imigrantów w Europie mają Węgrzy (57 procent), za nimi plasują się Czesi (42 procent), Bułgarzy (40 procent) i Słowacy (37 procent).

Istnieje sześć krajów, które można zidentyfikować jako kraje pośrednie na kontynencie: postawy w Polsce, na Litwie, w Słowenii i Chorwacji są znacznie bardziej pozytywne w stosunku do imigrantów niż średnio w krajach postkomunistycznych, podczas gdy mieszkańcy Austrii i Włoch myślą bardziej negatywnie na temat imigrantów niż ludzie w pozostałych krajach Europy Zachodniej.

Zobacz też: “Zagłodzić finansowo Polskę i Węgry”. Niemieckie radio zmienia tytuł artykułu i przeprasza

Kresy.pl/Hungary Today

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply