W ukraińskim parlamencie zgłoszono projekt uchwały ws. wypowiedzenia wojny Rosji

W Werchownej Radzie zgłoszono projekt uchwały wzywającej prezydenta Ukrainy do wypowiedzenia wojny Rosji. Autorem projektu jest Witalij Kuprij, były deputowany Bloku Petra Poroszenki i były współpracownik Ihora Kołomojskiego.

W piątek w ukraińskim parlamencie zarejestrowano projekt uchwały wzywający prezydenta Petra Poroszenkę do wypowiedzenia Rosji wojny, zerwania z nią stosunków dyplomatycznych i zamknięcia połączeń transportowych.

Pełna nazwa projektu nr 9442 brzmi: „Projekt uchwały ws. odezwy Rady Najwyższej Ukrainy do Prezydenta Ukrainy w sprawie wypowiedzenia wojny, zerwania stosunków dyplomatycznych i zaprzestania połączeń transportowych z Federacją Rosyjską”. Informacje o nim zamieszczono na oficjalnej stronie ukraińskiego parlamentu, ale żadne szczegóły, w tym treść projektu, nie są znane.

Autorem projektu uchwały jest Witalij Kuprij były doradca oligarchy i rywala Poroszenki, Ihora Kołomojskiego, wcześniej deputowany Bloku Petra Poroszenki, obecnie niezrzeszony i bezpartyjny. Jest też m.in. członkiem grupy międzyparlamentarnych związków z Polską. Kuprij współpracował z Kołomojskim w czasach, gdy oligarcha ten był gubernatorem obwodu Dnipropietrowskiego. Był też członkiem jego partii Ukrop.

Przeczytaj: Ukraińska Rada Bezpieczeństwa straszy Polskę Rosją i zapowiada III wojnę światową

W styczniu br. ukraiński parlament odrzucił znaczną większością głosów poprawkę do ustawy o reintegracji Donbasu, która zakładała zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją.

Rada.gov.ua / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • lp
      lp :

      @Willgraf W sumie to nie ma co komentować wynurzeń idioty, niemniej jednak co do tezy szanownego Kolegi zgadzam się w pełni. Zresztą nie łudźmy się – wśród ukraińców przebywających w naszym kraju jest wielu uśpionych bojówkarzy OUN, którzy tylko czekają na hasło aby “Lachiw rizaty”.