Amerykański myśliwiec F-16 Viper należący do 49. Eskadry Sił Powietrznych USA rozbił się we wtorek w czasie lądowania w bazie lotniczej Holloman w Nowym Meksyku. Pilot zdążył się katapultować, dzięki czemu przeżył.

We wtorek myśliwiec F-16 Viper należący do 49. Eskadry Sił Powietrznych USA rozbił się w czasie lądowania na terenie bazy lotniczej Holloman w stanie Nowy Meksyk – poinformowała 49. Eskadra. Pilot myśliwca zdążył się katapultować i przeżył, lecz trafił do szpitala z powodu niewielkich obrażeń.

“Viper F-16 Amerykańskich Sił Powietrznych należący do 49. Eskadry rozbił się podczas lądowania w Holloman dziś około godziny 18:00 czasu lokalnego. Pilot zdążył się katapultować i jest obecnie leczony z powodu drobnych obrażeń.

Zespoły ratownicze są na miejscu” – czytamy w komunikacie 49. Eskadry.

Portal “The Drive” podkreśla, że F-16 należące do 49. Eskadry służą do szkolenia pilotów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jest to kolejny w ostatnim czasie wypadek F-16 i kolejna z czarnej serii katastrof amerykańskiego lotnictwa ciągnącej się od maja.

Jak pisaliśmy, biuro prasowe amerykańskiej Bazy Sił Powietrznych „Shaw” informowało, że 30 czerwca wieczorem na terenie wojskowej placówki doszło do katastrofy F-35. Mimo akcji ratunkowej pilot zmarł. W chwili wypadku samolot odbywał rutynową misję szkoleniową z jednym pilotem na pokładzie.

Podawaliśmy, że w maju w bazie na Florydzie rozbiły się samoloty F-35 i F-22.

Do kolejnego incydentu z udziałem F-35 doszło na początku czerwca. Podczas wystąpiła awaria podwozia.

Ponadto, na początku maja podczas lądowania w bazie w Maryland złożyło się podwozie F-15C. Miesiąc wcześniej A-10 z powodu awarii musiał lądować „na brzuchu”.

Zobacz też: Szef PSL wzywa do odłożenia zakupu F-35 i rezygnacji z budowy CPK

holloman.af.mil / twitter.com / thedrive.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply