Amerykański myśliwiec F-16 Viper należący do 49. Eskadry Sił Powietrznych USA rozbił się we wtorek w czasie lądowania w bazie lotniczej Holloman w Nowym Meksyku. Pilot zdążył się katapultować, dzięki czemu przeżył.

We wtorek myśliwiec F-16 Viper należący do 49. Eskadry Sił Powietrznych USA rozbił się w czasie lądowania na terenie bazy lotniczej Holloman w stanie Nowy Meksyk – poinformowała 49. Eskadra. Pilot myśliwca zdążył się katapultować i przeżył, lecz trafił do szpitala z powodu niewielkich obrażeń.

„Viper F-16 Amerykańskich Sił Powietrznych należący do 49. Eskadry rozbił się podczas lądowania w Holloman dziś około godziny 18:00 czasu lokalnego. Pilot zdążył się katapultować i jest obecnie leczony z powodu drobnych obrażeń.

Zespoły ratownicze są na miejscu” – czytamy w komunikacie 49. Eskadry.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal „The Drive” podkreśla, że F-16 należące do 49. Eskadry służą do szkolenia pilotów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jest to kolejny w ostatnim czasie wypadek F-16 i kolejna z czarnej serii katastrof amerykańskiego lotnictwa ciągnącej się od maja.

Jak pisaliśmy, biuro prasowe amerykańskiej Bazy Sił Powietrznych „Shaw” informowało, że 30 czerwca wieczorem na terenie wojskowej placówki doszło do katastrofy F-35. Mimo akcji ratunkowej pilot zmarł. W chwili wypadku samolot odbywał rutynową misję szkoleniową z jednym pilotem na pokładzie.

Podawaliśmy, że w maju w bazie na Florydzie rozbiły się samoloty F-35 i F-22.

Do kolejnego incydentu z udziałem F-35 doszło na początku czerwca. Podczas wystąpiła awaria podwozia.

Ponadto, na początku maja podczas lądowania w bazie w Maryland złożyło się podwozie F-15C. Miesiąc wcześniej A-10 z powodu awarii musiał lądować „na brzuchu”.

Zobacz też: Szef PSL wzywa do odłożenia zakupu F-35 i rezygnacji z budowy CPK

holloman.af.mil / twitter.com / thedrive.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz