Polsko-węgierska okupacja zachodniej Ukrainy, wojna “IV Rzeszy” z Francją oraz wojna domowa w Stanach Zjednoczonych – takie wydarzenia prognozuje były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew, opublikował w poniedziałek na Twitterze obszerny wpis. Nawiązał do zbliżającego się sylwestra, gdy “wszyscy snują prognozy” na przyszłość. “Wielu wysuwa futurystyczne hipotezy, jakby rywalizując o wyłonienie tych najdzikszych, a nawet najbardziej absurdalnych” – dodał, pisząc o “naszym skromnym wkładzie”. Były prezydent Rosji napisał o 10 wydarzeniach, które jego zdaniem mogą mieć miejsce w 2023 roku.

Jego zdaniem cena ropy wzrośnie do 150 dolarów za baryłkę, a ceny gazu do 5 tysięcy dolarów za tysiąc metrów sześciennych.

Miedwiediew przewiduje także powrót Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej, a następnie rozpad UE. “Euro przestanie być używane jako waluta UE” – napisał.

Zobacz także: Miedwiediew: Nasi wrogowie nie powinni mieć nadziei na wyczerpanie naszych zapasów

Były prezydent Rosji uważa, że Polska i Węgry zajmą “zachodnie regiony dawnej Ukrainy”. Napisał, że powstanie IV Rzesza, która będzie obejmowała terytoria Niemiec “i ich satelitów”: Polski, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, “Republiki Kijowskiej” i “innych wyrzutków”.

Miedwiediew prognozuje wojnę między IV Rzeszą i Francją. “Europa i Polska zostaną na nowo podzielone. Irlandia Północna odłączy się od Wielkiej Brytanii i dołączy do Republiki Irlandii” – czytamy.

Według rosyjskiego polityka w Stanach Zjednoczonych wybuchnie wojna domowa. Konflikt miałby rozpocząć się w Kalifornii. Teksas miałby stać się niepodległym państwem i utworzyć sojusz z Meksykiem.

“Elon Musk wygra wybory prezydenckie w wielu stanach, które po zakończeniu wojny domowej zostaną przekazane GOP [Partia Republikańska]” – napisał Miedwiediew.

Jego zdaniem rynek finansowy i największe giełdy opuszczą USA i Europę, by przenieść się do Azji. Polityk przewiduje także upadek Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. “Euro i dolar przestaną być globalnymi walutami rezerwowymi, zamiast tego aktywnie będą wykorzystywane waluty cyfrowe” – dodał.

Swój wpis zakończył stwierdzeniem: “Świąteczne pozdrowienia dla was wszystkich, anglosaskich przyjaciół i ich radośnie kwiczących prosiąt!”.

Wspomniany we wpisie Elon Musk, miliarder i właściciel Twittera, odniósł się do wpisu byłego prezydenta Rosji. “Epicki wątek!” – napisał ironicznie. “To zdecydowanie najbardziej absurdalne prognozy, jakie kiedykolwiek słyszałem. Pokazują równocześnie zdumiewający brak wiedzy o postępach w dziedzinach sztucznej inteligencji i zrównoważonej energii” – dodał w kolejnym komentarzu.

Jak informowaliśmy, kilka dni temu były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że konflikt na Ukrainie “może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej”. Dodał, że do “normalizacji sytuacji” potrzebne są “gwarancje bezpieczeństwa” dla Rosji. Stwierdził, że w inwazji na Ukrainę chodziło o “bezpieczeństwo i suwerenność samej Rosji”.

Zobacz także: “Inaczej sprawę rozstrzygnie armia” – Ławrow stawia ultimatum Ukrainie

Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Wronq
  Wronq :

  Zdecydowanie za dużo bełkotu… Ale z jednym ma rację. Rosja z Ukraincami i Białorusinami nielegalnie zagrabiły polskie Kresy. To była zwykła grabież przyklepana na pseudo konferencjach. Podlegają zwrotowi prawowitemu wlascielowi.

 2. Pitlab
  Pitlab :

  Tu radio Erewań. Potwierdzamy wypowiedź Dimy Niedźwiedziewa odnośnie aneksji. To prawda, tylko nie zachodnią Ukrainę a wschodnią Rosję i nie Polska a Chiny.
  Jest jeszcze 11 punkt prognozy: Nasz bohater, były prezydent FR awansuje na szeregowego zbieracza pomidorów w jednym z łagrów w Syczuanie.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Po pierwsze Erewań jest w Armenii a po drugie o “chińskiej Syberii” panie w maglach mówiły jeszcze na początku lat ’70 ub. wieku kiedy Syberia była częścią ZSRR. Minęło 50 lat a Syberia jest częścią Rosji i minie następne 50 i nic się nie zmieni tylko “panie w maglach” będą nadal pieprzyć “trzy po trzy”.