Donald Trump podczas zbliżającego się szczytu G20 ma spotkać się z przywódcami Chin i Rosji. Podkreśla, że chce „dogadać się” z tymi krajami.

W środę prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla stacji Fox News potwierdził, że podczas przyszłotygodniowego szczytu G20 w Japonii spotka się z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Zapowiedział również, że spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

– Chcę dogadać się z Rosją i uważam, że się dogadamy. Chcę dogadać się z Chinami i myślę, że się dogadamy. Faktycznie, w przyszłym tygodniu spotkam się z nimi w Japonii na [szczycie] G20 – powiedział Trump w rozmowie z Fox News. Szczyt G20 w Japonii odbędzie się w dniach 28-29 czerwca br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że podczas niedawnego spotkania z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Waszyngtonie mówił, że ma nadzieję na to, iż jego kraj również będzie miał wspaniałe relacje z Rosją, a także z Chinami i innymi krajami. Trump liczy też na to, że i Polska ułoży swoje relacje z Rosją.

– Mam nadzieje, że Polska będzie mieć wspaniałe relacje z Rosją. Uważam, że to możliwe, naprawdę. Dzięki temu co zrobiliście, dzięki sile… Może my też pomagamy, tym co robimy dla Polskipowiedział prezydent USA.

Przeczytaj: Trump oskarżył „NYT” o zdradę. Poszło o artykuł o cyberatakach na Rosję

Reuters / themoscowtimes.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz