W wywiadzie udzielonym The Washington Post we wtorek, prezydent Donald Trump wymienił Izrael oraz ropę jako powody, dla których Stany Zjednoczone mają wojska na Bliskim Wschodzie.

Jak relacjonuje WP, w trakcie wywiadu „Trump poruszył równiez pomysł usunięcia amerykańskich oddziałów z Bliskiego Wschodu, powołując się na niższą cenę ropy naftowej jako powód wycofania się. 'Czy zamierzamy pozostać w tej części świata? Jednym z powodów pozostania tam jest Izrael’, powiedział Trump.  'Ropa jest coraz mniejszym powodem, ponieważ produkujemy więcej ropy niż kiedykolwiek wcześniej. Więc, rozumiecie, nagle dochodzimy do punktu, w którym nie trzeba tam pozostawać.'”

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak wynika z książki Boba Woodwarda „Fear”,  po bardzo destrukcyjnej kampanii bombowej USA-NATO, która zmusiła Państwo Islamskie do opuszczenia stolicy w mieście Rakka, w Syrii, w październiku 2017 r., zespół bezpieczeństwa narodowego Trumpa nalegał, aby utrzymywać wojska amerykańskie w Syrii w nieskończoność. Podczas briefingu dla dziennikarzy w Pentagonie w listopadzie 2017 r., sekretarz obrony James Mattis oświadczył, że zapobieganie powrotowi Państwa Islamskiego jest „długoterminowym celem” amerykańskiej armii, a siły amerykańskie pozostaną w Syrii, aby pomóc w stworzeniu warunków dla dyplomatycznego rozwiązania. „Nie zamierzamy wycofać się, zanim proces genewski na nowo nie nabierze tempa” – powiedział wówczas Mattis.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak żydowska potęga w USA podtrzymuje izraelską narrację

kresy.pl / the washington post

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz