Biden nie widzi „nadmiernej reakcji” Izraela w Strefie Gazy

Prezydent USA Joe Biden powiedział w czwartek, że nie sądzi, aby Izrael zareagował przesadnie w odpowiedzi na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy – poinformował portal Times of Israel.

Jak przekazał w czwartek portal Times of Israel, Prezydent USA Joe Biden powiedział, że nie sądzi, aby Izrael zareagował przesadnie w odpowiedzi na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy.

„Jedną z rzeczy, które widziałem do tej pory, jest to, że nie było znaczącej nadmiernej reakcji ze strony Izraela” – powiedział Biden, zapytany na konferencji prasowej, czy premier Benjamin Netanjahu robi wystarczająco dużo, aby zapobiec eskalacji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Pytanie brzmi, jak dojść do punktu, w którym następuje znaczna redukcja ataków, zwłaszcza ataków rakietowych, które są bezkrytycznie wystrzeliwane w skupiska ludności” – dodał.

Prezydent zwrócił uwagę na „krótką” środową rozmowę telefoniczną z Netanjahu w tej sprawie, dodając, że różne urzędy w jego administracji mają częste kontakty nie tylko z Izraelczykami, ale także z Egipcjanami, Saudyjczykami i innymi.

Podczas rozmowy z Bidenem Netanjahu powiedział prezydentowi, że Izrael będzie kontynuował uderzanie w Hamas, wskazując, że zawieszenie broni nie jest w planach w najbliższej przyszłości.

Biden powiedział Netanjahu, że potępia ataki rakietowe Hamasu i powiedział, że Stany Zjednoczone popierają prawo Izraela do samoobrony.

Zobacz też: Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołała otwarte posiedzenie w sprawie konfliktu w Izraelu

Wcześniej agencja Anadolu informowała, że Stany Zjednoczone zablokowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ oświadczenie dotyczące eskalacji przemocy w Izraelu i Palestynie.

Rada miała wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnią sytuacją w Gazie i wezwać do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych, a ponadto wyrazić zaniepokojenie napięciami i przemocą we Wschodniej Jerozolimie, zwłaszcza w świętych miejscach i wokół nich.

Członkowie Rady domagali się natychmiastowego zaprzestania wszelkich aktów przemocy, prowokacji, podżegania i niszczenia. Wezwali do poszanowania prawa międzynarodowego, w tym międzynarodowego prawa humanitarnego i ochrony ludności cywilnej.

Dyplomaci, którzy rozmawiali z agencją Anadolu pod warunkiem zachowania anonimowości, przekazali, że strona amerykańska zablokowała oświadczenie, ponieważ twierdzi, że nie pomoże to w zmniejszeniu eskalacji przemocy i oświadczyła, że Waszyngton nie odniesie się do rosnącej przemocy.

Kresy.pl/Times of Israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz