Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zażądał, aby świat całkowicie odizolował Rosję i powstrzymał jej zbrodnie wojenne po tym, jak w sobotę rano rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Kijowie.

Szef ukraińskiego MSZ, Dmytro Kułeba zażądał, aby świat całkowicie odizolował Rosję i powstrzymał jej zbrodnie wojenne po tym, jak w sobotę rano rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Kijowie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Kijów, nasze wspaniałe, spokojne miasto, przetrwało kolejną noc pod atakami rosyjskich sił lądowych, pociskami. Jeden z nich uderzył w mieszkanie [budynek] w Kijowie. zrujnować jej gospodarkę. Powstrzymać rosyjskich zbrodniarzy wojennych!” – powiedział Kuleba.

W sobotę rano rosyjski pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie. „Rakieta uderzyła w blok mieszkalny. Jadą tam służby ratunkowe”, napisał w Telegramie mer Kijowa Witalij Kliczko.

Jak pisało Państwowe Pogotowie Ratunkowe Ukrainy w Telegramie, pocisk trafił w wielopiętrowy blok mieszkalny (17-18 piętro). Do tej pory nie zgłoszono żadnych ofiar. Ewakuacja jest w toku. Na miejscu pracuje dwunastu strażaków i trzy jednostki wyposażenia Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz